Ana Sayfa Urfa Haberleri HARRANLI ERKEKLERE KADINA ŞİDDETİN SAKINCALARI ANLATILDI

HARRANLI ERKEKLERE KADINA ŞİDDETİN SAKINCALARI ANLATILDI

Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde Kadına yönelik aile içi şiddetin önlenmesi ve kadın istihdamı konusunda seminer verildi.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2014 Perşembe 07:22
HARRANLI ERKEKLERE KADINA ŞİDDETİN SAKINCALARI ANLATILDI

Harran Sosyal Hizmet Merkezi konferans salonunda Sosyolog Sebiha Tüysüz tarafından Harran’da yaşayan erkeklere yönelik verdiği seminerde, Kadına yönelik aile içi şiddetin zararları anlatıldı.

Şidetti uygulayanın erkeklerde fazla olması hesdabıyla daha çok erkeklere hitap eden Sabiha Tüysüz, erkeklere empati kurma ve şiddetin suç olduğu konusunda bilgilendiremede bulundu. Ayrıca suç işlemeye yönelik önleyici tedbir kararları ve suç mağduru insanlara yönelik hizmetler anlatıldı.

Türkiye genelinde yapılan çeşitli araştırmalara göre; Türkiye'de yaşayan her beş kadından ikisi şiddet görüyor. Doğu ve kuzeydoğu Anadolu bölgelerinde şiddet daha fazla ve batıya doğru gittikçe azalan bir şiddet eğilimi mevcuttur. Şanlıurfa'da ortalarda yüzde 47 gibi bir şiddet oranı mevcut olduğu değerlendiriliyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 2008 yılında yaptığı araştırmada bu sonuçlar ortaya çıkmıştır. Bu verilerışığında kırsal kesimlerde kadınlara ve werkeklere ulaşarak onlara bilgilendirme yapılıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık