Ana Sayfa Dünya Harranlılar, meydanı boş bırakmadı

Harranlılar, meydanı boş bırakmadı

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz: “Geleceğine sahip çıkan vatandaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz”

Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2016 Çarşamba 17:25
Harranlılar, meydanı boş bırakmadı

Harran ilçesinde vatandaşlar, kanlı darbe girişimi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile başlatılan demokrasi nöbetini, 25. gecede de alanları doldurarak sürdürdü.

Demokrasi tarihine o kara lekenin sürüldüğü 15 Temmuz tarihinden bu yana meydanı bir gün olsun terk etmeyen Harranlılar, nöbetin 25. gününde de alandaydı.

Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda gerçekleştirilen demokrasi nöbetine; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Harran Kaymakamı Temel Ayca, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Harran Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Murat Uyanık, Harran İlçe Emniyet Müdürü Özgür Çekçeki, AK Parti Harran İlçe Başkanı Mahmut Özyavuz, AK Parti Harran İlçe Kadın Kolları Başkanı Huriye Biter, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile binlerce Harranlı katıldı.

Şems İlahi Grubu tarafından seslendirilen ilahilerle başlayan gecede, belediye başkanları, alanı dolduran coşkulu kalabalığa hitap etti.

 

“UMARIZ GEREKEN DERSİ ALMIŞLARDIR”

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, 15 Temmuz gecesi milletin, Türkiye’yi işgale yeltenen darbeci hainlere karşı şanlı Türk Bayrağı altında birleşerek, terör örgütü FETÖ ve onun iş birlikçilerinin hain emellerine ulaşmalarına engel olduğunu söyledi.

O gece Çanakkale ruhunun yeniden canlandığını ve Türk milletinin dirilişine tüm dünyanın bir kez daha şahit olduğunu belirten Özyavuz, “O gece tanklara, kurşunlara, uçaklara ve helikopterlere kendilerini siper ederek istiklal mücadelesi veren milletimiz, tüm dünyaya, Allah’tan başka hiçbir güç karşısında eğilmeyeceği mesajını vermiştir. Bu tür hain planlar içerisinde olanlar, ülkemizi iç savaşa sürükleme hevesinde olanlar, umarız gereken dersi almışlardır. Hainler şunu bilsinler ki; vatanına, bayrağına, ezanına, Kur’an-ı Kerim’ine ve geleceğine sahip çıkan bu millet, 15 Temmuz gecesi sergilediği kahramanlığı her ne şartta olursa olsun yeniden sergilemeye hazırdır” dedi.

 

“MİLLETİMİZ NÖBETİ HİÇ TERK ETMEDİ”

Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi; Şanlıurfa’da, Harran’da ve diğer ilçelerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla alanlarda demokrasi nöbetine başlayan milletin, nöbeti bir gün olsun terk etmediğini ifade eden Özyavuz, “Milli iradeye, demokrasiye ve çocuklarının geleceğine sonuna kadar sahip çıkan vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah herkesten razı olsun” diye konuştu.

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz ABD'den Peşmerge Güçlerine Destek

ABD'den Peşmerge Güçlerine Destek

Kurumsal

İçerikYukarı Çık