Ana Sayfa Siyaset HASAN OĞUL ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

HASAN OĞUL ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

AK Parti Eyyübiye Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Oğul, AK Parti'nin keyfi tutumu neden ile aday adaylığından çekildiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2013 Çarşamba 14:18
HASAN OĞUL ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

AK Parti Eyyübiye Belediye Başkan Aday Adayı Hasan Oğul Urfa Haber'den Ahin Güneş'i arayarak, AK Parti Eyyübiye Belediye Başkan Aday Adaylığından çekildiğini söyledi.

Hasan Oğul, AK Parti yönetiminin aday adaylığı sürecinde sergilediği keyfi tutumları ve temayül yoklamalarını hiçe saydığını vurgulayarak "Ne ortada sağlıklı yapılan bir anket çalışması var, ne temayül yoklamalarının sonucunun değerlendirlmesi var. Herşey bakanın insiyatifinde, yönetimin bir ağırlığı yok. Vekiller ağırlığını koyamıyor. Çekimser. Kısaca AK Parti Şanlıurfa İl ve Eyyübiye Yönetiminde vurdum duymazlık hakim. Böylesi bir anlayışın hakim olduğu AK Parti yönetimi ve vekileri ile benim sorumlu olduğum halkımıza karşı bir bu yönlü siyaset yapmam benim duruşuma ve onlara karşı olan sorumluluğuma aykırıdır. Bu yüzden aday adaylığından çekiliyorum. İl yönetimine ve ilçe yönetimine durumu fax çekerek ilettim.

Şimdi Yüksek Seçim Kurulun da dilekçe ile başvurup adaylıktan çekildiğimi açıklayacağım. Daha geniş açıklamayı sonra yapacağım. Şanlıurfa kamuoyuna bu vesile ile beni destekledikleri süreç boyunca gösterdikleri ilgi için minnettarlığımı ve selamlarımı iletiyorum"

 

Urfa Haber ÖZEL

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz FETÖ'cü hakimlerin şaibeli kararları meclisete

FETÖ'cü hakimlerin şaibeli kararları meclisete

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star