Ana Sayfa Urfa Haberleri HASAN OĞUL SP'DEN EYYÜBİYE ADAYI OLDU

HASAN OĞUL SP'DEN EYYÜBİYE ADAYI OLDU

AK Partiden Eyyübiye Belediye Başkan Aday Adayı olduğu sırada süpriz bir kararla istifa eden emekli bürokrat Hasan Oğul Saadet Partisine geçti.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2013 Salı 19:12
HASAN OĞUL SP'DEN EYYÜBİYE ADAYI OLDU

AK Partiden Eyyübiye Belediye Başkan Aday Adayı olduğu sırada süpriz bir kararla istifa eden emekli bürokrat Hasan Oğul Saadet Partisine geçti.

Hasan Oğul geçişi ile ilk açıklamayı Ruha TV ve Urfa Haber Yönetim Kurulu Başkanı Ahin Güneş'e yaptı. Oğul geçişi ile ilgili yaptığı açıklamada:

"İstifa etmenin gerekçesini daha önce de kamuoyu ile detaylı olarak paylaşmıştım. 8 ay önce AK Partiden aday adayı oldum. 9 aya giriyor.  İstifa ettim. İstifam sonrası diğer partilerden bana teklifler gelmişti. Ben de Eyyübiye'li vatandaşlarımızla istişare yaptıktan sonra karar vereceğimi belirtmiştim. Yaptığımız istişareler ve değerlendirmeler sonunda Saadet Partisi'nin teklifini değerlendirdik. Saadet Partisi çatısı altında Eyyübiye'li vatandaşlarımıza hizmet için yola çıktık. Saadet Partisi'nin Urfa'da iktidarının öncüleri olacağız.

Daha önce de söylemiştim. Bakan Çelik Urfa'yı çiftliği gibi görüp, istediği atı oynatmaya çalışıyor. Urfa'nın çocuklarını yok sayarak. Sanki Urfa'nın evladı kalmamış gibi davrandı. Sanki Urfa'lı kalmamış gibi, Maraş'lı valiyi aday gösteriyorlar. Ben AK Partiden aday olarak gösterilseydim bile, Maraşlı bir valinin altında çalışmayı kabul etmez. Yine istifa ederdim. Urfa ne kimsenin sömürgesi ne de mandası altındadır. İnanıyorum ki Urfa'lılar ve Eyyübiye'liler Mart ayında Şanlıurfa'yı sömürgesi gibi görenlere en büyük dersi sandıkta verecektir." dedi.

 

ÖZEL HABER

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık