Ana Sayfa Urfa Haberleri Haşimiyede çalışmalar devam ediyor

Haşimiyede çalışmalar devam ediyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Akarbaşı Caddesi ve Haşimiye bölgesinde devam eden alt ve üst yapı çalışmalarını yerinde inceledi.

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2015 Salı 13:37
Haşimiyede çalışmalar devam ediyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Akarbaşı Caddesi ve Haşimiye bölgesinde devam eden alt ve üst yapı çalışmalarını yerinde inceledi.

ŞUSKİ, Aksa Doğalgaz, Fen İşleri, Ulaşım Dairesi, Türk Telekom, DEDAŞ ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı, büyükşehir belediyesi koordinesinde Akarbaşı Caddesi ve Haşimiye bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor.

İlgili daire başkanları ile bölgedeki çalışmaları yerinde inceleyen Güvenç, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Güvenç, Divan yolu, Haşimiye, Tünel ve Meşarkiye esnafı ile istişare yaptıktan sonra çalışma talimatı verdiklerini söyledi.

Her bölgeye yapılacak çalışma öncesi bölge halkı ve esnafı ile istişare ettiklerini ifade eden Güvenç, şunları kaydetti:

“Buradaki parke taşları ile oluşan yol dayamıyordu sürekli çöküyordu. Görüyorum ki şimdiki Haşimiye bölgesine yapılan yol çok güzel olmuş. Ama hava muhalefeti nedeniyle işler biraz aksıyor. Bu çalışmaların yanında alt yapıyı da yeniliyoruz. Şanlıurfa’da çok dikkate alınmayan bir işi büyükşehir belediyesi yapıyor. Doğalgaz, fiber kablolar, su ve kanalizasyon yapılarının tamamen değiştiriyoruz bu bölgede. Nihayet Haşimiyeye çarşıya doğalgaz geliyor.”

Çalışmalardan dolayı bazı esnafların sıkıntı çektiğini ancak çalışmanın bitmesiyle esnafın daha rahat çalışacağını vurgulayan Güvenç, amaçlarının daha yaşanabilir bir Şanlıurfa oluşturmak olduğunu aktardı.

Çalışmalar kapsamında Divanyolu’nun önümüzdeki günlerde trafiğe kapanacağını hatırlatan Güvenç, “Halkımızdan biraz sabır rica ediyoruz. Hava muhalefeti ve altyapı çalışmaları dolayısıyla. Öyle zannediyorum önümüzdeki günlerde Divanyolu’nun trafiğini kapatacağız. 12 Eylül Caddesi’nden ters yönden trafiği vereceğiz bir müddet böyle idare edeceğiz. Onun için Şanlıurfalılar dan sabır rica ediyoruz. Bizleri hoşgörü ile karşılamalarını rica ediyoruz. İnşallah bu işler bittiğinde Şanlıurfa trafiği nefes almış olacak. Ben halkımıza hayırlı olsun diyorum” dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık