Ana Sayfa Sağlık HASTA HOSTESLERİ BİRİMİ KURULDU

HASTA HOSTESLERİ BİRİMİ KURULDU

Sağlık hizmetlerinin etkin verimli, kaliteli sunulabilmesi ve hasta memnuniyetinin artırılabilmesi amacıyla hastane bünyesinde Hasta hostesleri birimi kuruldu.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2015 Cuma 10:40
HASTA HOSTESLERİ BİRİMİ KURULDU

Sağlık hizmetlerinin etkin verimli, kaliteli sunulabilmesi ve hasta memnuniyetinin artırılabilmesi amacıyla hastane bünyesinde Hasta hostesleri birimi kuruldu.

Kurulan bu birimin işleyişi hakkında bir yazlı açıklama yapan Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği şunları belirtti.

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak hasta istek ve beklentilerine istenilen yerde, istenilen zamanda ve istenilen kalitede cevap verebilen sağlık tesisleri oluşturmak zorundayız. Çünkü hastaların yaşadığı evden ve ortamdan çok farklı bir yer olan hastanelerde zorunlu olarak kalması, birçok sıkıntı ve sorun yaşamasına zaman zaman  da olsa neden olabilmektedir. Bu bağlamda düşünüldüğünde yatarak tedavi için gerekli olan yatak ve oda düzenlerinin sağlanması, yiyecek ve içecek hizmetlerinin planlaması, temizlik ve genel bakım hizmetlerinin eksiksiz olarak verilmesi, sağlık hizmetlerinin bütününün etkinliği açısından son derece önemlidir.

Bu nedenle beklenen hizmeti sunabilmek için hasta beklentilerini tespit etmek gereklidir. Bu tespitleri yapmak için işi sadece yatan hastaları ziyaret etmek olan bu görevliler; Hastanelerimizde düzenli olarak hasta ve yakınlarına memnuniyet anketleri düzenlemekte, günlük rutin yatan hasta ziyaretleri gerçekleştirilmekte ve hastaneyi terk ettikten sonra telefon ile görüş, öneri ve şikâyetler alınmaktadır. Böylece hastalarımız sadece teşhis ve tedavide değil, santralden, danışmaya, oda hizmetlerinden, yemek sunumuna kadar eksiklerimizi görmemize ve kalitemizi yükseltmeye yardımcı oluyorlar. Taburcu olan hastalar daha sonra evlerinde ziyaret edilerek beklenti ve sorunlar hakkında hastalardan bilgi alıyorlar.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star