Ana Sayfa Güncel HASTALARINI, REFÜJDE BEKLİYORLAR

HASTALARINI, REFÜJDE BEKLİYORLAR

ŞANLIURFA’da, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören hastaların yakınları, aşırı sıcak ve misafirhane yokluğu nedeniyle hastane önündeki yolda bulunan refüjde dinleniyor.

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2012 Salı 13:59
HASTALARINI, REFÜJDE BEKLİYORLAR
Vatandaşlar, yalnız bırakamadıkları yakınlarına ilişkin gelişmeleri, refüje serdikleri kilimlerin üzerinde dinlenerek takip ediyor.


Hızmalı Mahallesi'ndeki Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören hastaların yakınları, hastane bahçesinde ve hastane önünde geçen yolun ortasındaki refüjlerde yatıp kalkıyor. Hava sıcaklığının 40 derece olduğu Şanlıurfa’da, kalacak yerleri ve verecek otel parası olmadığı için bu mekanlarda günlerce yatıp kalkan refakatçiler, hastane yönetiminden bekleme salonu veya misafirhane açılmasını istedi. 


YOLDAN GEÇENLER ŞAŞIRIYOR

Refüjlerde dinlenen ve uyuyanları gören sürücüler şaşkınlığını gizleyemezken, hasta yakınları ise meraklı bakışlara aldırmadan günlük yaşamlarını sürdürüyor. Dinlenecek yerleri olmadığı ve hastalarını yalnız bırakamadıkları için böyle bir yöntem geliştirdiğini söyleyen vatandaşlar, "İlçe ve köylerden gelenler hastalarını yalnız bırakamadıkları için ve hastanede dinlenebilecekleri bir mekan bulunmadığı için refüj üzerinde bekliyor. Çim üzerine serilen kilimde uyuyor ve dinleniyoruz. Yoldan geçenler bizi görünce çok şaşırıyor. Hastanede misafirhane bulunmuyor ve hava çok sıcak olduğu için bizler burada dinleniyoruz. Geceleri de burada uyuyoruz ve yakınlarımızın durumunu bu şekilde takip ediyoruz. Yetkililerin burada serin bir misafirhane veya dinlenme salonu oluşturarak sorunumuzu çözmelerini istiyoruz" dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star