Ana Sayfa Sağlık Hastane Bahçesinde Jeneratör Rezaleti

Hastane Bahçesinde Jeneratör Rezaleti

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nin bahçesindeki jeneratör dumanı isyan ettirdi.

Giriş Tarihi: 2 Temmuz 2011 Cumartesi 08:37
Hastane Bahçesinde Jeneratör Rezaleti
 
Şanlıurfa'da, Harran Üniversitesi (HRÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinin bahçesinde bulunan jeneratör dumanı hasta ve yakınlarını çileden çıkardı. Sık sık elektrik kesintilerinin yaşandığı hastanede, otomatik olarak devreye giren jeneratörden çıkan duman 'bu kadar da olmaz dedirtiyor?. Hastane bahçesi ve hasta odalarını kaplayan dumandan etkilenen vatandaşlar, duman rezaletine biran önce son verilmesini istedi.

Her yıl yaklaşık olarak 260 bin hasta tedavisi, 12 bin ameliyat gerçekleştiren Harran Üniversitesi (HRÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi, jeneratör dumanıyla boğuluyor. Bölgede yaşanan elektrik kesintisi yüzünden hastane bahçesinde bulunan ve otomatik olarak devreye giren jeneratörden çıkan kara duman hasta ve yakınlarını çileden çıkardı. İsmini dünyanın en eski üniversitesinden alan hastanede yaşanan duman rezaletine isyan eden hasta yakınlarından Mustafa Hivi Abikoğlu, 'Sözde hastalarımız steril odalarda kalması gerekiyor. Onlarla birlikte bizlerde bu dumandan etkilenerek hasta olduk. Bu dumanlar olduğu gibi hasta odasına gidiyor. Fiziki koşulları hiç iyi değil. Hiçbir yetkili bunu görmüyor mu' Bu dumandan hastalar gibi bizler ve doktorlarda etkileniyor ö dedi.

ZEHİR SAÇIYOR

Hastanede yatan hasta yakınları ise jeneratörden her gün zehir saçıldığını, böyle bir rezaletin hastane yönetimi tarafından biran önce çözüme kavuşturulmasını istedi. Jeneratörün bulunduğu alana yeşil çevre ve doğa resimleriyle süslenmesi dikkat çekerken, her tarafı kaplayan kara duman yüzünden nefes almakta zorlanan ve sık sık elbiselerini üzerine sinen lekeleri temizlemeye çalışan vatandaşların görüntüsü ise 'gülermisin ağlarmısın dedirtiyor' Jeneratör dumanıyla ilgili olarak hastane yönetimi gazetecilere açıklama yapmazken, konunun kısa süre içerisinde giderileceğini sözlü ifade ettiler.(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık