Ana Sayfa Urfa Haberleri HASTANEDE; ANNE OTELİ, ÇOCUK PARKI VE DİNLENME YERİ OLACAK

HASTANEDE; ANNE OTELİ, ÇOCUK PARKI VE DİNLENME YERİ OLACAK

Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğumevi Hastanesi; anne oteli, çocuk parkı ve 100 kişilik üstü kapalı dinlenme yerleri ile hizmete açılacak.

Giriş Tarihi: 18 Şubat 2014 Salı 12:13
HASTANEDE; ANNE OTELİ, ÇOCUK PARKI VE DİNLENME YERİ OLACAK

Doğum sonrası bebekleri kuvöze alınan annelerin çocuklarını rahat emzirmeleri için Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğumevi Hastanesi bünyesinde konforlu bir anne oteli hizmete girecek.

Hastaneyi her yönüyle modern bir hale getirmek için çalıştıklarını ifade edenŞanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğumevi Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Eyyüp Sabri Şeyhanlı, Sağlık Bakanlığı'nın yeni doğan ünitelerine 'anne oteli' kurulmasına ilişkin genelge gönderdiğini, bu genelge doğrultusunda da 20 yatak kapasiteli otel konforunda bir bölüm hazırladıklarını söyledi.

Resmi açılışı önümüzdeki günlerde yapılacak anne otelinin hizmet vermeye başladığı bilgisini veren Uz. Dr. Şeyhanlı, şunları söyledi:

"Anne otelinin hizmete girmesiyle birlikte yeni doğan servisindeki annelerinin barınma ve benzeri problemleri ortadan kalktı. Doğum sonrasında sarılık olan bebeklerin anneleri ve yakın akrabaları daha önceden yeni doğan servisi önündeki koridorlarda bekliyordu. Şimdi ise anneler kendilerine tahsis edilen bu bölümde çocuklarını bekliyor. Koltuk üstlerinde konaklama dönemi sona erdi. Büyük bir mağduriyetti, bunu giderdik. 20 yataklı 5 yıldızlı otel odası konforundaki odalarımızda annelerimize ücretsiz konaklama hizmetinin yanı sıra 3 öğün yemek verilecek."

Anne sütünün hayati önem taşıdığına dikkat çeken Başhekim Şeyhanlı, "Anne sütünün yeni doğan Bebek için en kaliteli besin olduğu ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği bilimsel verilerle kanıtlanmıştır. Anne ve Bebek arasındaki bağın doğumdan hemen sonra geliştiği ve bu bağın kuvvetine göre süt üretiminin arttığı göz önüne alındığında annelerin bebeklerinden uzak kalmaması gerekiyordu. Anne sütü üretimi ve Bebek ile bağların gelişmesi için tensel temas da bir gereklilik. Artık yeni doğan ünitesinde yatan çocuklar anne sütünden mahrum kalmayacak" ifadelerini kullandı.

Hastanın rahat edebilmesi için gerekli konforun sağlandığını kaydeden Şeyhanlı, "Burada annelerin maddi manevi rahatlıkları için her şeyi düşünerek tasarlandı. Prematüre veya hasta bebeklerin annelerinin de sağlıkları bizim için çok önemli. Çünkü ancak sağlıklı bir anne sağlıklı bir nesil yetiştirebilir" diye konuştu.

Hasta yakınlarının da düşünüldüğünü dile getiren Şeyhanlı, "Anne otelinin yanı sıra hastanemizin bahçesinde 100 kişilik üstü kapalı bir alanda yağmur ve güneşten korunmalarını sağlayacak, hasta yakınlarımızın oturacağı bir alanı da hizmete sunacağız. Bunun yanı sıra hasta yakınlarımızın çocukları için de yine hastanemizin bahçesinde çocuk oyun parkıyla da hizmet vereceğiz" şeklinde konuştu.

En güzel şekilde dekore edilen ve küçük plazma televizyonların yer aldığı anne oteli; Şanlıurfa Kadın Hastalıkları ve Doğumevi Hastanesi Yeni Doğan Ünitesi'nin hemen karşısında hizmet verecek.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık