Ana Sayfa Urfa Haberleri HASTANEDE YANGIN TATBİKATI

HASTANEDE YANGIN TATBİKATI

Şanlıurfa'da, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, itfaiye ekipleriyle beraber ortaklaşa yangın ve tahliye tatbikatı yapıldı.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2014 Cumartesi 05:29
HASTANEDE YANGIN TATBİKATI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından yapılan tatbikatta, senaryo gereği yangın alarmı verildi.

Alarmın ardından hastaneye gelen itfaiye ekipleri sağlık ekipleri koordineli bir çalışma ile 5'nci kattaki hastaları tahliye etmeye başladı. İtfaiye araçlarının merdivenleri ile 5'nci katta bulunan hastalar aşağı indirildi ve ambulanslar ile hastanelere gönderildi.

Tahliye tatbikatının ardından hastane bahçesinde de olası yangın durumunda yapılması gerekenler, personellere anlatıldı. Bahçede yakılan ateş itfaiye ekiplerinin yönlendirmesiyle hastane personelleri tarafından söndürüldü. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nda görevli İtfaiye Eğitim Amiri İsmet Karaçizmeli, tatbikat ile amaçlarının hastane personelini yangın ve tahliye konusunda bilinçlendirmek olduğunu kaydetti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık