Ana Sayfa Kültür/Sanat Hatice Özbay Artık Yazıları İle Urfa Haber'de

Hatice Özbay Artık Yazıları İle Urfa Haber'de

Hürriyet Gazetesi Yazarlarından Hatice Özbay Yazıları, Röportajları ve Haberleriyle Artık Urfa Haber okurları için yazacak.

Giriş Tarihi: 24 Kasım 2011 Perşembe 01:14
Hatice Özbay Artık Yazıları İle Urfa Haber'de
Özellikle yazdığı yazılarıyla yaptığı haberlerle gündem  oluşturan  Gazeteci- Yazar Hatice  Özbay URFA Haber’de  Olmaktan Mutluluk Duyduğunu  ifade etti.

Özbay" Urfa Haber'i uzun yıllardır takip ediyorum, profesyonel ve objektif yayıncılık ilkesinden asla taviz vermediklerini gördüm. Şanlıurfa'yı ve Şanlıurfalıları çok seviyorum. Yaptığım ve yapacağım yazı ve haberlerle Urfa Haber vasıtası ile dahada geniş kitlelere ulaşacağımıza eminim. Bilindiği üzere ben Hürriyet Gazetesinin dergilerinden anneyiz.biz ve hamileyiz.biz. Ayrıca Turkishrakı, Karşın Edebiyat, yeni Harman’a şimdi Forum Edebiyat dergisin ’de  haber   yapıyorum. Ama bundan böyle; Urfa Haber içinde bu çalışmalarımı sürdüreceğim.

Urfa Haber, Ankara temsilcisi Abdullah Cengiz'in özel girişimleri ile Urfa Haber yazın ailesine katılan Hatice Özbay için Abdullah Cengiz yaptığı açıklamada " Hatice Özbay hanım, yaptığı röportaj ve köşe yazıları ile Türkiye gündeminde olan bir gazeteci arkadaşımız. Onun Urfa Haber'de yer alması hem okurlarımız hemde bizim açımızdan büyük katkı sağlayacaktır. Beni kırmayıp, Urfa Haber'de yer alması bizim için büyük mutluluktur" dedi.Urfa Haber imtiyaz sahibi Ahin Güneş ise " Hatice hanım gibi deneyimli, profesyonel ve aydın bir gazeteci arkadaşımızla çalışmak bize büyük kazanımlar sağlayacaktır. kaldı ki Hatice hanımın bayan oluşu, bölgemizde bu mesleğe ilgi duyupta  cesaret edemeyen bir çok Gazeteci bayan kardeşimizde ilham kaynağı olacaktır. Hatice hanımın yaptığı ve yapacağı çalışmalar internet dünyasında derin izler bırakacaktır. Kendisine arkadaşımızın teklifini kırmayıp urfahaber'e katıldığı için teşekkürlerimi sunuyorum" dediHatice Özbay Kimdir1 Ocak 1958 'de Mersın de doğdu.Asker bır babanın kızı olmasından dolayı sırasıyla;İstanbul, Osmaniye, Erzincan ve Mersin’de çeşitli okullarda okudu. Ankara’da gazetecilik okudu. Politika Gazetesi’nde stajyer muhabir olarak başladı mesleğe, Sonrasında YeniUlus Gazetesi’nde ustalarla başladı muhabirlik yaşamına. Kendi reklam ajansını kurdu, Katılım adında, Mersin’in ilk yerel veb ofset günlük gazetesini kurdu. Bir çok yayın organında çalıştı. Şimdi yazdığı dergiler Hürriyet Gazetesinin dergilerinden anneyiz.biz ve hamileyiz.biz. Ayrıca Turkishrakı, Karşın Edebiyat, yeni Harman’a şimdi Forum Edebiyat dergisi’de Şimdi de Urfahaber’de yazıyor ve yazmaya devam edıyor..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Doktor Müslüm Sunay'dan duygulandıran paylaşım

Doktor Müslüm Sunay'dan duygulandıran paylaşım

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star