Ana Sayfa Urfa Haberleri HAVAŞ "Bekleme Salonu Sorunu"nu Çözüyor

HAVAŞ "Bekleme Salonu Sorunu"nu Çözüyor

Urfa Haber köşe yazarı Abuzer Akbıyık'ın gündeme taşıdığı Şanlıurfa'daki "Havaş Bekleme Salonu" sorununu Urfa Haber'den Ahin Güneş'in girişimleri ile Havaş yetkilileri sorunu çözeceklerini açıkladı.

Giriş Tarihi: 2 Nisan 2013 Salı 11:03
HAVAŞ

Urfa Haber köşe yazarı Abuzer Akbıyık'ın gündeme taşıdığı "HAVAŞ’dan, Şanlıurfa'ya yolcu bekleme salonu istiyoruz" haykırısı Havaş tarafından duyuldu.

Abuzer Akbıyık'ın "Şanlıurfa’dan günde her biri 189 yolcu alan 3-4  adet Boing uçağı kalkmaktadır. Şanlıurfa’dan Havaalanına giden HAVAŞ otobüsleri, Abide denilen yerde kalkmaktadır.  Abide’de HAVAŞ terminali, bekleme salonu yoktur. Otobüsü bekleyen yolcular, kaldırımın üzerinde,  kışın kar ve yağmurda, yazın güneş, toz toprak içinde otobüsün kalkış saatini beklemektedir. Yolcuların temel ihtiyaçlarını karşılayacak tuvalet, lavabo yoktur. Bilhassa yaşlılar, kadınlar ve çocuklar perişan olmaktadır. Bu durum aylardan, yıllardan beri böyledir ve bir hal çaresi bulunmamıştır.  Sorunun herkes farkındadır fakat görmemezlikten gelmektedir. Ankara’da bilet 10 TL’dir, Şanlıurfa’da da 10 TL’dir. Buna karşılık Yolcular Ankara’da kaloriferli, klimalı salonlarda ağırlanırken, Şanlıurfa’daki yolculara kaldırım kenarı reva görülmektedir. Bu haksızlıktır." açıklamasını gündeme taşıyan Urfa Haber olayı haber yapmakla kalmayıp, Durumu hava ulaşımında yer hizmetleri görevini sürdüren HAVAŞ yetkililerine direkt olarak iletti.

Urfa Haber'den Ahin Güneş'in girişimleri ve sosyal medyada olayı gündemde tutması sonucu sorun çözülmeye başladı.

Havaş yetkilileri, Havaş'ın Şanlıurfa'daki bekleme salaonu sorunu ile ilgili olarak Ahin Güneş'e mail yolu gönderdikleri yazılı açıklamada bekleme salonu sorunun çözüme kavuşturulduğunu ve Ahin Güneş'in duyarlılığı için teşekkür ettiklerini açıkladılar.

Havaş kurumsal iletişim müdürlüğü yetkilileri Urfa Haber'in imtiyaz sahibi Ahin Güneş'e gönderdikleri mailde:

"Sayın Ahin Güneş,

Şanlıurfa’da Havaş kalkış noktasına yakın yerlerde kiralık ofis bulunamadığından dolayı bu sorunu yaşamaktaydık. Ekibimizin aralıksız devam eden çalışmalarıyla, kalkış noktasına yakın bir Petrol ofisi benzin istasyonunda yolcularımız için yeterli olacak bekleme salonu için anlaşmaya varıldı ve en kısa süre içerisinde faaliyete geçirilecek. Konuya göstermiş olduğunuz duyarlılıktan dolayı teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz." dediler.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ahin Güneş "Aslında bu sorunu gündeme taşıyan Şanlıurfa'ın değerli bir aydını ve Urfa Haber'in köşe yazarı olan Sayın Abuzer Akbıyık'tır. Biz sadece Urfa Haber olarak konuyu gündeme taşıdık. HAVAŞ yetkililerine ulaştırdık. Yolcu bekleme salonu konusunda olayı gündeme getiren sayın Abuzer Akbıyık'a, duyarlılık gösterip, Şanlıurfa'da bekleme salonu sorununu çözüme kavuşturan Havaş yetkilerine ve Urfa Haber'i bir güç haline getiren okurlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu bizim değil onların başarısıdır." dedi.

 

Abuzer Akbıyık'ın geçtiğimiz günlerde gündeme taşıdığı:

"Havaş’dan Şanlıurfa'ya Yolcu Bekleme Salonu İstiyoruz." haberini okumak için aşağıdaki line tıklayabilirsiniz..
http://www.urfahaber.net/haber/havasdan-sanliurfaya-yolcu-bekleme-salonu-istiyoruz-13905.html

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık