Ana Sayfa Ekonomi HAYALLERİNİZLE GELİN DESTEĞİ ALIN

HAYALLERİNİZLE GELİN DESTEĞİ ALIN

Merkezi Şanlıurfa'da Anadolu Girişimcileri İş Birliği ve Eğitim Derneği kendi işini kurmak isteyenlerin yeni umudu oldu.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2012 Perşembe 14:17
HAYALLERİNİZLE GELİN DESTEĞİ ALIN
Geçtiğimiz aylarda Şanlıurfa'da kurulan adı AGİED olan Anadolu Girişimcileri İş Birliği ve Eğitim Derneği, KOSGEB hibe desteklerinden faydalanarak kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin "HAYALLERİNİZLE GELİN DESTEĞİ ALIN" sloganı ile yeni umut kapısı oldu.


KOSGEB destekleri kapsamında, girişimcilere titiz, profesyonel rehberlik ve gerekli eğitimleri vermeye başlayan dernek ülke genelinde başka illerden gelen girişimcilerinde adresi haline geldi.


Dernek Başkanı Eğitim Destek Uzmanı Mehmet İnat, Urfa Haber'e dernek faaliyetleri ve verdikleri hizmetler konusunda yaptığı açıklamada:

"Aylardır süren titiz bir çalışma sonucu, her biri dalında uzman ileri düzeyde eğitimli arkadaşlarımızla, gönüllülük ve insanlara hizmet esaslarını ilke edinerek merkezi Şanlıurfa'da bulunan AGİED (Anadolu Girişimcileri İş Birliği ve Eğitim Derneği) ni kurmuş olmanin ve girişimci vatandaşlarımıza hizmet vermenin heyecanı icindeyiz.

Derneğimiz ;

· Sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak,bu konuda     çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek verip danışmanlık yapmak,

· Eğitim projeleri hazırlamak ve istihdam amaçlı faaliyetlerde bulunmak,

· Kadınlara ve özürlülere yönelik pozitif ayrımcılık yaparak onların faaliyetlere etkin katılımını sağlamak,

· Yasal meslek örgütleriyle isbirliği yapmak,

· Yatirim maksadı ile hareket eden girişimcilere rehberlik etmek,

· Farkli illerde farklı iş kollarında hizmet veren girişimciler arasinda ticari is birliği aracısı olmak,

· Yurt dışı iş gezileri tertiplemek,

· Sürekli ve Ücretsiz Eğitimler vererek


Kâr amacı gütmeden sosyal sorumluluk gereği projeler üretmek ve uygulamak amaçları güdülerek kurulmuştur.

Bu doğrultuda Nisan ayında KOSGEB Şanlıurfa Müdürlüğü ile imzalanan protokol çerçevesinde

60 kişiye Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilerek, bu girişimcilere 30 Bin TL Hibe ve 70 Bin TL Faizsiz Kredi olanağı sağlanacağı belirtildi.


Derneğin kurucu üyeleri olarak ; Özellikle günümüzde artan sosyal sorunlarla ilgili olarak, çözümün sadece devletten beklenmemesi gerektiğini, bu amaçla sivil toplumda sosyal sorumluluk ve girişimcilik kimliğine bürünerek taşın altına elimizi koyma zorunluluğu hissettik.


Böyle bir hizmete başlamak ne kadar önemli ise de, başladığımız şekilde aynı standart, heyecan ve hizmet aşkıyla sürekliliği sağlamak çok daha önemlidir. Hedefimiz daima başarmak ve bu başarımızın amaçlarımız doğrultusunda önce yurticinde daha sonra yurtdışında insanlara ve ülkemize somut bir şekilde faydalı olmak ve mükemmel hizmetler sunmaktir. Dileyen herkes derneğimize üye olabilir hiç kimse için  siyasi,dini,etnik ve eğitim gelir gibi farklılıkları gözetmeksizin kabul etmeye hazırız" dedi.

KOSGEB hibe desteklerinden faydalanmayı düşünen girişimciler ve işletme sahipleri derneğin Şanlıurfa Merkez deki Mehmet Akif Ersoy caddesinin 24 metre yol olarak bilinen caddenin kesiştiği noktasında bulunan adresine müracaat edebilir, detaylı bilgiyi alabilir.

Urfa Haber/ ÖZELYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star