Ana Sayfa Sağlık HAYATIN GERÇEĞİ: KANSER

HAYATIN GERÇEĞİ: KANSER

Her yıl 1-7 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Kanser Haftası etkinliklerinde birçok kuruluş ve kamu sektörü ortak çalışmalar için bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2015 Çarşamba 11:24
HAYATIN GERÇEĞİ: KANSER

Her yıl 1-7 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Kanser Haftası etkinliklerinde birçok kuruluş ve kamu sektörü ortak çalışmalar için bir araya geldi.

Tüm dünyada kalp hastalıklarından sonra ikinci sırada yer alan, önemli bir halk sağlığı sorunu olan kanser hastalığı, bu yılda kanser farkındalığını arttırmak amacıyla Onkoloji Hemşireliği Derneği, Meme Çalışma Grubu Güneydoğu Temsilciliği ve Harran Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Halk Sağlığı Hemşireliği Ana Dalı Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatma Ersin’in koordinatörlüğünde organize edilerek, kanser haftası etkinlikleri ile kanser ve korunma hakkında farkındalık yaratılmaya çalışıldı.

Harran Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu, Onkoloji Hemşireliği Derneği, Meme Çalışma Grubu Güneydoğu Temsilciliği, Saraç İlgi Okulları ve Güzel Sanatlar Lisesi işbirliği ile Saraç İlgi Okullarında düzenlenen programa, Vali Yardımcısı Cengizhan Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Sağlık Müdürlüğü, Şanlıurfa Halk Sağlığı Müdürlüğü temsilcileri, Şanlıurfa’da hizmet veren hastanelerin yöneticileri, onkoloji kliniklerinde çalışan doktor ve hemşireler, KETEM’de çalışan sağlık personeli, akademisyenler, Sağlık Yüksekokulu, Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ve konu ile ilgilenen çok sayıda konuk katıldı.

Programda, Yrd. Doç. Dr. Fatma Ersin, “Hayatın Gerçeği Kanser” konulu konferansını sundu. Ayrıca Zeynep Çoklak ve Gökhan Dalman rehberliğinde “kanser konulu pandomim gösterisi, İsmail Sünger ve Burak Böke rehberliğinde “Kanserden Korunma” temalı afiş ve slogan sergisi, Zekiye Yavuz, Ozan İnce ve Mahmut Erdoğan rehberliğinde “Kanser” konulu kısa film gösterileri ve Ayşe Yetkin rehberliğinde İlgi Okulları orkestrası tarafından müzik dinletisi yapıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star