Ana Sayfa Urfa Haberleri Haydi, Gençler Çiğköfte Yoğurmaya

Haydi, Gençler Çiğköfte Yoğurmaya

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yenişehir Gençlik Merkezi tarafından 'Gençler Arası Köfte Yarışması' düzenlenecek.

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2013 Cuma 17:55
Haydi, Gençler Çiğköfte Yoğurmaya

Konu ile ilgili açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız,Şanlıurfa'nın yöresel yemeği çiğ köftenin hem tanıtımını yapmak hem de gençler arasında çiğ köftenin yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla böyle bir etkinliği düzenlediklerini ifade ederek, "Geleneklerimizin yaşatılması için Yenişehir Gençlik Merkezi Gençler Arası Çiğ Köfte Yoğurma Yarışması düzenliyoruz. 28 Eylül Cumartesi günü saat 14.00 da düzenlenecek olan yarışmamız, bay ve bayan olmak üzere iki kategoride düzenlenecek. Yarışmada dereceye giren gençlere fotoğraf makinesi, Mp4 müzik çalar, kol saati, tişört, kupa ve madalya verilecektir" dedi.

Şanlıurfa Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Abdullah Canbeyli ise YenişehirGençlik Merkezinin 3 aylık geçmişe sahip olduğunu vurgulayarak, "Gençlik Merkezimizin açıldığı günden itibaren gecemizi gündüzümüze katarak birbirinden farklı etkinlikler düzenlemeye çalıştık. Huzurevi Ziyareti, Kitap Toplama Kampanyası gibi anlamlı etkinlikler ve gençlerin serbest zamanlarda kendilerinin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak ve kötü alışkanlıklar edinecekleri yerlere gitmelerini engellemek için çaba sarf ediyoruz. Gençlik Merkezimizin amaçlarından biri olan gelenek, görenek örf ve adetlerimizi tekrar yaşatmaktır. Bu amaç doğrultusunda Şanlıurfa'nın geleneksel yemeği olan çiğ köfte ile ilgili bir yarışma yaparak tanıtmaya çalıştık" diye konuştu.

 

 


 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star