Ana Sayfa Urfa Haberleri HAYRAT’TAN 1000 KİŞİYE TATLI İKRAMI

HAYRAT’TAN 1000 KİŞİYE TATLI İKRAMI

Hayrat İnsan Yardım Derneği Balıklıgöl’de kurduğu stantlarda 1000 vatandaşa tatlı ikramında bulundu.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2016 Pazar 08:00
HAYRAT’TAN 1000 KİŞİYE TATLI İKRAMI

Hayrat İnsan Yardım Derneği Şanlıurfa Şubesi Balıklıgöl havzasında 1000 kişiye tulumba tatlısı ikramında bulundu. Vatandaşların yoğun ilgi göstermesinden dolayı ikram edilen tatlılar kısa süre içerisinde tükendi. Vatandaşlar ikramdan dolayı vakıf yetkililerine teşekkür etti.

100 kişiye tatlı ikramı

Programdan sonra basın mensuplarına dermek faaliyetleri hakkında açıklamada bulunan Hayrat İnsan Yardım Derneği Başkan Abdullah Toprak, “Hayrat İnsani Yardım Derneği, gerek Türkiye’de gerek dünyanın 54 ülkesinde faaliyet göstermekte. İnsanların masum gönüllerin yardımlarına din, dil, ırk gözetmeksizin koşmakta ve yardım yapmaktadır. Bugün de Kutlu Doğum programı münasebeti ile Balıklıgöl’de Dergâh Camii önünde bin kişiye tatlı ikramımız oldu. Gönüllü arkadaşlarla burada tatlı ikramımız oldu. Bu etkinliğe katılan ve katkı sağlayan bütün arkadaşlara teşekkür ederim” dedi.

Her ay 600 aileye düzenli yardım

 Hayrat Yardım Derneği olarak Şanlıurfa’da her ay düzenli olarak 600 aileye yardımda bulunduklarını belirten Toprak, “Yaptığımız bu yardımları başta yetim aileleri olmak üzere sıralama sistemine göre yapıyoruz.  Sadece gıda yardımlarımız değil eğitim yardımlarımız da var. Tabi bu tür etkinliklerde yapılıyor ve inşallah yapılmaya da devam edilecek. Önümüzde Ramazan ayı var. Ramazan ayında inşallah, iki ilçede bin kişilik iftar çadırı açmayı düşünüyoruz. Bunun yanında iftar çadırına gelemeyen yaşlı, dul ve hasta vatandaşlara iftarlarını evlerine kadar götüreceğiz. Bu konuda da Şanlıurfalılardan da destek bekliyoruz” diye konuştu.  

kaynak: Sanliurfaolay

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık