Ana Sayfa Siyaset Hayvancılık OSB için Müjde.

Hayvancılık OSB için Müjde.

- Bakan Çelik, Organize Besi Sanayii projelerinin yatırım programına alındığı Müjdesini verdi.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2011 Salı 17:31
Hayvancılık OSB için Müjde.
     Yaklaşık 40 ünü aşkın bir süreden beri Şanlıurfa’da il genelinin sorunlarını belirleyen Devlet Bakanı Faruk Çelik, seçim çalışmaları kapsamında da ziyaret ettiği Merkez İlçe Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ziyaretinde Organize Besi Sanayii Kooperatif Başkanı Rızvan Rızvanoğlu’nun yıllardan beri bütün işlemleri tamamlanmış olduğu halde kurmayı planladıkları Organize Besi Sanayii projelerinin yatırım programına alınmadığını söyledi. Konuyu iyice dinledikten sonra ilgilileri telefonla arayan Bakan Çelik, bir süre görüştükten sonra projenin yatırım programına alındığı müjdesini verdi.

     Bakan Faruk Çelik, önemli ve gerekli olan, hele istihdam sağlayacak projelerin desteklenmesi için elimizden gelen gayreti her zaman gösterdik ve öyle de devam edeceğiz. Şanlıurfa’da da yıllardır planlanan Organize Besi Sanayiinin kurulması işlemleri herne hikmetse programa alınmamış. Konuyu Başkan Rızvan Rızvanoğlu bize iletince hemen telefonla görüşüp yatırım programına alınmasını sağladık. Zaten Şanlıurfa’nın sorunlarının çözümü için buradayız. Sorunları aciliyet durumuna göre kısa, orta, uzun vadede çözeceğiz inşallah. Bazı sorunları da anında telefonla arayıp çözüme kavuşturuyoruz” dedi.

Bakana teşekkür

       Bakan Çelik’in kendilerini ziyaretlerinde sorunlarını ilettiklerinde hemen telefon edip çözüme kavuşturduğunu belirten Rızvan Rızvanoğlu, “Sayın bakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Konuyu öğrenir öğrenmez hemen telefonla ilgilileri arayıp uzun yıllardır beklediğimiz sonuca ulaşmamızı sağladı. Arkadaşlarımızla birlikte bizde kendisine teşekkür ettik. İnşaallah bir an evvel yapımına başlarız” diye konuştu.

Birçok işsize iş imkânı sağlanacak

     Şanlıurfa Tarımsal Kalkınma ve Hayvancılık Kooperatifinin kurmak için yıllardır çaba sarfettiği Organize Besi Sanayi Bölgesine arsa tahsisi yapıldığını, sanayinin kurulacağı alanın hazine arazisi olduğunu ve mera bedelinin ödendiğini belirten Rızvanoğlu, “Kooperatif, hazine ile, ilgili makamlar ile tüm işini bitirmiş. Sanayinin kurulacağı alan resmen kooperatife tahsis edilmişti. Kurulacak olan sanayi bölgesi, konunun uzmanları tarafından fizibilite edilmiş, projelendirilmiş, Şanlıurfa'nın geleceği açısından önemli bir projedir. Uzun yıllardan beri yatırım programına alınmamasına bir anlam veremiyorduk” diyerek konuşmalarına şöyle devam etti;

       "Bir memleketin en büyük problemlerinden biri olan işsizlik o mülkün en büyük problemi demektir. Şanlıurfa'da işsizlik üst safhaya çıkmış olup dışarı illere yoğun bir göç göndermektedir. Bu tür konuları sorun halden çıkarmak için memleket içerisinde iş kolların artması gerekmektedir. Şanlıurfa kırsal bir kesim olduğu için genelde iş kollarının Tarım ve Hayvancılık üzerine olması şartını beraberinde getirmektedir. Şanlıurfa Tarım ve Hayvancılık sektöründe birçok ilden önce gelmektedir. Tarım ve hayvancılık alanındaki işlerin birçoğu, Tarım ve hayvancılık kooperatifleri tarafından sağlamaktadır. İşte bu sorunların ve işsizliğin alt safhaya indirilmesi için Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Hayvancılık üzerine dev bir projeyle Urfa'da bulunan hayvancılık sektörünü modern bir teknikle en üst düzeye getirmeyi planlamaktadır. Bu projeyle Şanlıurfa genelinde 5 bin kişinin iş istihdamı sağlanmış olacaktır. Sayın Bakanımıza desteklerinden dolayı tekrar teşekkür ediyoruz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Erdoğan Dolarlarını Bozdurdu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık