Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Güncel HAYVANLARIN DERİSİNİ CANLI CANLI MI YÜZDÜLER ?

HAYVANLARIN DERİSİNİ CANLI CANLI MI YÜZDÜLER ?

Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğüne telefonla gelen kaçak kanatlı hayvan kesimi ihbarını değerlendiren ekipler, Uğurlu Mahallesi Sanayi sitesinde bulunan kesim yerine şok bir baskın düzenledi.

Giriş Tarihi: 9 Temmuz 2015 Perşembe 17:40
HAYVANLARIN DERİSİNİ CANLI CANLI MI YÜZDÜLER ?

Yapılan baskın sonucunda 400’ü kesilmiş 1500 kanatlı hayvanı ele geçirdi. Birçok kanatlı hayvan islami kurallara göre kesilmek yerine kafaları kesilmeden derisi yüzülmüş şekilde asılı halde ele geçirildi.

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞܒNÜN AÇIKLAMASI

Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğüne telefonla ilimiz uğurlu mahallesinde bulunan sanayi sitesinde kaçak olarak faaliyet gösteren kanatlı kesimhanesi bulunduğu, mevcut işletmede kanatlı kesimlerin yapıldığı bildirilmiştir. Bu doğrultuda olay mahalline İl Müdürlüğümüz Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü personeli, belediye zabıtaları ve Jandarma kolluk kuvvetleriyle birlikte gidilmiştir. Yapılan denetimde işletme onayı olmayan sağlıksız koşullarda kanatlı kesimlerinin yapıldığı mevcut işletmede 400 kanatlı hayvanın kesildiği 1500 canlı kanatlı hayvanın olduğu tespit edilmiştir. Sağlıksız koşullarda kesilmiş 400 adet kanatlı hayvan imha edilmiş olup, 1500 adet çıkma tavuk olarak adlandırılan canlı kanatlı hayvanın sağlık raporu olduğu anlaşılması sebebiyle bu hayvanlar en yakın kanatlı kesimhanesine sevk edilmiş, işletme sahibine gerekli adli ve idari işlemler yapılmış, ayrıca işletme sahibine idari para cezası uygulanmıştır. Ayrıca kanatlı hayvan ve araç sahibi aynı şahıs olduğundan dolayı şahsa 1453 tl idari para cezası kesilmiştir.

YORUMLAR
  • yorum2015-07-10 02:57:48C.AKBULUT

    MERDİVEN ALTI BÜYÜK VE KÜÇÜK BAŞ KESİMLEREDE BİR EL ATIN ZABITALAR. KASAPLARDAKİ ET MÜHÜRSÜZ İSE MERDİVEN ALTIDIR.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İnternet kesintisinin nedeni belli oldu

İnternet kesintisinin nedeni belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık