Ana Sayfa Urfa Haberleri Hazreti İbrahim'in Doğduğu Mağaraya Restorasyon (video)

Hazreti İbrahim'in Doğduğu Mağaraya Restorasyon (video)

ŞanlıUrfa'nın simgesi olan Balıklıgöl platosunda bulunan ve Hazreti İbrahim'in doğduğuna inanılan mağarada restorasyon çalışmalarına başlandı.

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2011 Salı 21:44
Hazreti İbrahim'in Doğduğu Mağaraya Restorasyon (video)
ŞanlıUrfa'nın simgesi olan Balıklıgöl platosunda bulunan ve Hazreti İbrahim'in doğduğuna inanılan mağarada restorasyon çalışmalarına başlandı. Her gün yüzlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği mağara, perşembe günü yeniden ziyarete açılacak. 

3 dinin atası olarak kabul edilen Hz. İbrahim'in doğduğuna inanılan mağara, tadilat nedeniyle geçen hafta içerisinde ziyarete kapatıldı. Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün Anıtlar Yüksek Kurulu'ndan aldığı izin sonrası Mevlidi Halil Cami Onarma ve Güzelleştirme Derneği tarafından zemin döşemesi yenilenen, halıları değiştirilen, elektrik aksamı ve havalandırma sistemi bakıma alınan mağaradaki restorasyon çalışmaları perşembe günü tamamlanacak. 

ŞanlıUrfa Valisi Celalettin Güvenç de Hz. İbrahim'in doğduğu mağarada yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Vali Celalettin Güvenç, çalışmaların yapıldığı alanda incelemelerde bulunurken, Hz. İbrahim'in doğduğu mağarayı dolaşıp Vakıflar Bölge Müdürü Müslüm Tüysüz yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Çalışmalara ilişkin bilgiler alan Vali Güvenç, restorasyonun perşembe günü tamamlanacağını ve kutsallığına inanılan mağaranın yeniden ziyarete açılacağını kaydetti.

video Linki :
http://www.haberler.com/hz-ibrahim-in-dogdugu-magaraya-restorasyon-3051583-haberi/
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık