Ana Sayfa Siyaset HDP ŞANLIURFA İL ÖRGÜTÜ SALDIRIYI KINADI

HDP ŞANLIURFA İL ÖRGÜTÜ SALDIRIYI KINADI

Hdp Şanlıurfa il örgütü dün Diyarbakır’daki mitingde meydana gelen patlama ile ilgili basın çalışması yaptı. Basın açıklamasına Kesk’te destek verdi.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2015 Cumartesi 14:14
HDP ŞANLIURFA İL ÖRGÜTÜ SALDIRIYI KINADI

Dün HDP’nin Diyarbakır istasyon meydanında yaptığı mitingde meydana gelen patlamayı kınamak amacıyla Şanlıurfa HDP il örgütü bir basın açıklaması düzenledi.

Milletvekili adaylarının da hazır bulunduğu il örgütü binasının önünde basın açıklamasını okuyan HDP İl Eş Başkanı Rıdvan Yavuz, 2 ayı aşkındır yürütülen seçim çalışmalarında tek amaçlarının demokratik bir ortamda herkesin özgür bir şekilde iradesini sandığa yansıtabileceği ve sandığa yansıyan bu iradenin sağlıklı bir şekilde sonuçlara yansıtabileceği bir seçim ortamı ve atmosferi yakalanması olduğunu söyledi.

Yavuz, tüm çabalarının çeşitli şekillerde boşa karılmaya çalışıldığını belirten yavuz, çeşitli provakatif girişimlerle hem partilerinin yıpratılmaya çalışıldığını hem de seçimlere gölge düşürülmeye çalışıldığını kaydetti.

Bugüne kadar HDP genel merkezi dahil olmak üzere yaklaşık 200 noktada parti binalarına, araçlara, stantlara , üyelerine saldırı düzenlendiğinin altını çizen Eş Başkan Yavuz, saldırılara karşı cevabı sandıkta vereceğiz dedi.

Yavuz, ülkenin hiç bir yerinde sandık güvenliğinden bahsedemeyiz diyerek halkımızı sandıklara sahip çıkmaları çağrısında bulunuyoruz şeklinde konuştu.

Üyeleriyle birlikte basın açıklamasına destek veren Kesk dönem sözcüsü Reşat Doğan ise Kesk olarak bu tip eylemleri kınadıklarını söyledi.

Doğan, çözüm sürecine atıfta bulunarak seçim yaklaştıkça çözüm sürecinin kaldırılmak istendiğini dile getirdi.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz FETÖ'cü hakimlerin şaibeli kararları meclisete

FETÖ'cü hakimlerin şaibeli kararları meclisete

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star