Ana Sayfa Siyaset HDP URFA ADAY ADAYI MİMAR AHMET DOĞAN YAYLAK PAZARI’NDAYDI

HDP URFA ADAY ADAYI MİMAR AHMET DOĞAN YAYLAK PAZARI’NDAYDI

Halkların Demokratik Partisi Urfa Milletvekili Aday Adayı Mimar Ahmet Doğan seçim çalışmalarına memleketi Bozova’da start verdi.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2015 Cumartesi 23:48
HDP URFA ADAY ADAYI MİMAR AHMET DOĞAN YAYLAK PAZARI’NDAYDI

Yöre halkının yoğun ilgi gösterdiği alışveriş merkezlerinden biri olan Yaylak Pazarı’nı ziyaret eden Ahmet Doğan, hemşehrileriyle görüş alışverişinde bulundu.

 

Hemşehrilerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Ahmet Doğan, Halkların Demokratik Partisi’nin Türkiye demokrasi mücadelesinin kilit figürü olduğunu ifade etti. HDP’nin yer almadığı bir meclis aritmetiğinde temsilde adaletten söz edilemeyeceğini vurguladı.

Doğan, Hakların Demokratik Partisi’nin Türkiye’yi radikal demokrasi ile tanıştırmak için çalıştığını belirtti. Partinin eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde açıkladığı Yeni Yaşam Çağrısı’nın demokratikleşme mücadelesinde bir rehber niteliğinde olduğunu söyledi.

 

Ahmet Doğan’a göre, etnik, dinsel, sınıfsal her türlü ayrımcılığın reddedildiği bu çağrı tek tipçi yaklaşımların değil özgürlükçü ve demokratik bir toplumun mümkün olduğunun ispatı niteliğinde.

 

Yaylak Pazarı’ndaki vatandaşlarla seçimlere ilişkin sohbet eden Ahmet Doğan karşılaştığı ilgiden hayli memnundu. Ahmet Doğan “Geçen yıl yapılan yerel seçimlerde Bozova bir devrim yaptı. Çok uzun yıllardan beri değişmeyen yerel iktidar olağanüstü bir halk desteğiyle birlikte el değiştirdi. Kesinlikle inanıyorum Bozova ve elbette Yaylak halkı bu önemli kararının ikinci adımını da önümüzdeki genel seçimlerde atacaktır”. dedi.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star