Ana Sayfa Siyaset HDP VEKİL ADAYLARI SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

HDP VEKİL ADAYLARI SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

HDP Urfa milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2015 Cuma 11:15
HDP VEKİL ADAYLARI SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

HDP Urfa milletvekili adaylarından İbrahim Ayhan ve Yasin Batan Siverek ilçesinde HDP ve DBP ilçe örgütü ile birlikte Kobane'de çatışmalarda yaşamını yitiren YPG'li  Agıri Yılmaz’ın taziyesini ziyaret ederek başsağlığında bulundular.

Ardından ilçede  esnafları ziyaret ederek sorunları dinleyen adaylar daha sonra Siverek ilçesine bağlı Erkonak, Söğüt Ören ve diğer çevre köylerde yaşayan arap vatandaşları ziyaret ettiler.

Burada İbrahim Ayhan bölgedeki tarım ve elektrik ile ilgili sorunların çözümü noktasında daha önce verdiği soru önergeleri ve meclis çalışmaları hakkında bilgi verdi. Seçimlerden sonra da her türlü sorun ve sıkıntıların takipçisi olacağını söyledi.

HDP Urfa milletvekili adayı Yasin Batan ise Arapça yaptığı konuşmadan HDP'nin tüm kesimlere kucak açtığını Arap kimlikleriyle HDP'de özgürce kendi kültürleriyle siyaset yapabildiklerini dile getirdi.

Arap vatandaşlar ise barış ve huzur için çözümün HDP'de olduğunu söylediler.  

HDP Urfa milletvekili adaylarından Rasim Çakmak ise Bozova ilçesine bağlı Hacılar ve Gonık köylerinde taziye ziyaretlerinde bulunarak yaşamını yitiren vatandaşların ailelerine başsağlığında bulundu. Çakmak, ardından Kargıllı ve Söğütlü köylerine geçti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star