Ana Sayfa Türkiye HDP'DEN BOŞ KAĞIT İLE PROTESTO

HDP'DEN BOŞ KAĞIT İLE PROTESTO

Anadolu yakasındaki toplu ulaşım noktalarında seçim çalışması yapan "HDP gönüllüleri grubu", partinin seçim bildirgesinin yasaklanmasını protesto etmek için boş kağıt dağıttı.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2015 Cuma 13:50
HDP'DEN BOŞ KAĞIT İLE PROTESTO

İstanbul Anadolu yakasında seçim faaliyeti yürüten HDP'li gönüllüler grubu, partinin seçim bildirgesinin yasaklanmasını protesto etmek için boş kağıt dağıttı.

7 Haziran seçimleri için oluşturulan "HDP gönüllüleri" grubu, sabah 7.00 ile 10.00 arası Kadıköy ve civarındaki belli başlı toplu ulaşım istasyonlarında seçim çalışması yapmıştı. Aynı grup 1 Kasım seçimleri için de bir araya gelerek seçim faaliyetlerine başladı. Sabah saatlerinde Anadolu yakasının en önemli transfer merkezleri haline gelen Ünalan metrobüs girişi, Kadıköy İskelesi ve Söğütlüçeşme metrobüs duraklarında çalışma yürüten grup, HDP seçim bildirgesinin yasaklanmasını ilginç bir yöntemle protesto etti: Her sabah olduğu gibi aynı noktalara giden HDP gönüllüleri seçim materyali yerine boş kağıt dağıttılar.

Aydın Sulh Ceza Hakimliği, 16 Ekim günü, "özyönetim" ifadesini gerekçe göstererek, HDP'nin 1 Kasım seçim beyannamesi kapsamında hazırlanan broşürler hakkında toplatma kararı vermiş, bu kararla birlikte partinin seçim vaatlerini içeren metni seçim çalışmasında kullanması yasaklanmıştı. KAYNAK: RADİKAL.COM

YORUMLAR
  • yorum2015-11-01 00:39:31Urfalı

    İnadına barış dediklerine aldanmayın kardeşlerim bunlar çatışma ve ülkenin bölünmesini isteyen mahluklardır..

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kurmay Başkanı FETÖ'den gözaltına alındı

Kurmay Başkanı FETÖ'den gözaltına alındı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star