Ana Sayfa Urfa Haberleri HDP’DEN NEVROZ AÇIKLAMASI

HDP’DEN NEVROZ AÇIKLAMASI

Bahar gelişi ile adlandırılan Nevroz kutlamaları yarın itibariyle Suruç Mahser köyünde başlıyor. HDP Şanlıurfa Teşkilatı tarafından yapılan açıklamada Nevroz kutlamaları çeşitli etkinliklerin yanı sıra HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da katılımı ile gerçekleşecek.

Giriş Tarihi: 16 Mart 2015 Pazartesi 14:05
HDP’DEN NEVROZ AÇIKLAMASI

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Haliliye İlçe teşkilatında Urfa Nevroz Tertip Komitesi

Tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı.”Bilindiği üzere Nevroz Bayramı Ortadoğu halkları arasında 'baharın gelişi ve doğanın canlanışı' olarak kutlanan özel bir gündür.

 

 Bu yıl ülkemiz genelinde 'Kobané ve Şengal' de yanan Newroz ateşi ortadoğu'yu özgürleştiriyor'' şiarı ile karşılayacağımız Newroz kutlamaları Ş.Urfa il merkezinde 19 mart perşembe günü 09.30-16.30 saatleri arasında, Şutim yanında bulunan Paşabağı miting alanında kutlanacaktır. Kutlama programımıza Eş Genel Başkanımız Selahattin Demirtaş İle Vekillerimiz İbrahim Ayhan Ve İbrahim Binici, Salih Akdoğan, Ali Ürküt, Dilek Öcalan Ve diğer katılımcılar bizlerle olacaktır.

 

Müzik programına Yasemin GÖKSU, Zelal Gökçe , Çarnewa Serhat ve mahalli müzik grupları katılacaktır.

 

Ülkemizin geçtiği süreç ve 7 Haziran'da yapılacak genel seçimler göz önüne alındığında 2015 Newrozu'nun önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Biz Tertip Komitesi ve bütün il teşkilatımız olarak bütün halklarımızla birlikte bu sürecin öneminin bilinciyle Newroz Bayramını kutlayacağız.

 

Bütün halklarımızı Newroz kutlama programına bekliyoruz,  davet ediyoruz. Bu yıl ki Newrozun ülkemizde kürt sorununun çözümüne, barışa ve Ortadoğu halklarının özgürlüğüne vesile olmasını diliyor tekrar bütün halklarımızı newroz bayramını kutluyoruz Newroz Piroz Be

       

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık