Ana Sayfa Urfa Haberleri HDP'Lİ AYHAN KÖPRÜLÜ KAVŞAKLARI SORDU

HDP'Lİ AYHAN KÖPRÜLÜ KAVŞAKLARI SORDU

Halkların Demokratik Partisi Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Binali YILDIRIM tarafından yanıtlanması üzere Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı, Akçakale Yonca Yaprağı Köprülü Kavşağı ve Sırrın Köprülü Kavşağı projelerini sordu.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2016 Cuma 12:03
HDP'Lİ AYHAN KÖPRÜLÜ KAVŞAKLARI SORDU

İşte Ayhan'ın verdiği soru önergesi;

Şanlıurfa ilinde trafik sorunu içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Vatandaşların evlerinden işyerlerine gidişleri,  ihtiyaçlarını karşılamak için evden çıkmaları, öğrencilerin okullara gidiş-gelişleri adeta işkenceye dönüşmüştür.

Şehir trafiğini kısmide olsa rahatlatabilecek olan Çevik Kuvvet  Köprülü Kavşağı, Akçakale Yonca Yaprağı Köprülü Kavşağı ve Sırrın Köprülü Kavşağı projeleri ihale edilmiş, akabinde Çevik Kuvvet  köprülü kavşağı ve Akçakale Yonca Yaprağı köprülü kavşak ihaleleri iptal edilmiştir. İhale iptali ile ilgili yerel basında şike yapıldığı iddiaları yer almaktadır.

Öte yandan Sırrın kavşağına planlanan ve ihalesi Karayolları tarafından yapılan Sırrın Köprülü Kavşağı projesi önce revize edilmiş ardından inşaat çalışmalarına başlanmış son olarak da ani bir kararla bu projenin yapımı durdurulmuştur. Basında ve kamuoyunda projenin durdurulmasında AKP'ye yakın şahsiyetlerin proje alanına yakın mesafede bulunan iş yeri ve arsalarının bulunmasının etkili olduğu iddiaları mevcuttur.

Bu bağlamda;

1.Şanlıurfa ili Çevik Kuvvet  köprülü kavşağı ve Akçakale Yonca Yaprağı köprülü       kavşağı projelerinin ihale iptal gerekçesi nedir?

2.Bu ihalede şike yapıldığı iddiaları doğru mudur?

3.Bu projelerin yeni ihaleleri ne zaman yapılacaktır?

4.Sırrın Köprülü Kavşağı projesinin gerek revize edilmesi gerekse de durdurulmasının,         kavşak çevresinde bulunan işyeri ve arsa sahiplerinin siyasi baskıları sonucu         gerçekleştiği        iddiaları doğru mudur? Doğru değil ise Sırrın Köprülü Kavşağı projenin revize edilme ve durdurulma gerekçeleri nelerdir?

5.Sırrın Köprülü Kavşağı projesine tekrar ne zaman başlanacaktır?

6.Projelerin uygulanması aşamasında, vatandaşların trafik çilesinin katmerlileşmemesi       için ne gibi önlemler almayı planlıyorsunuz?

7.Şanlıurfa trafiğini rahatlatacak yeni projeler planlıyor musunuz? Planlıyorsanız bu projeler nelerdir?

YORUMLAR
  • yorum2016-01-11 11:32:54ağa

    vekil ayhanın işi güçü hep sormak elinden başka bişey gelmiyopr sahi sorduklarının cevabı ne oldu ve vekil ne yaptı maaşını al yan gelip yat arasıra dayılık kabadayılık yap devlete o kadar sana oy verenlere yazık

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star