Ana Sayfa Güncel HDP’NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI: DEMİRTAŞ

HDP’NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI: DEMİRTAŞ

Halkların Demokratik Partisi (HDP), düzenlenen basın toplantısı ile cumhurbaşkanı adayını açıkladı. HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş oldu.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2014 Pazartesi 14:50
HDP’NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI: DEMİRTAŞ

Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili açıklama yapan Demirtaş, Cumhurbaşkanlığı seçimiye ilgili en önemli sorunun kadın adayın olmaması olduğunu söyledi. ancak kendilerinin kadın özgürlüğü için mücadele vereceğini söyledi.

Demirtaş’ın konuşmasından satır başları şöyle.

“Beni oy birliği ile aday gösterme kararı alan HDP’ye bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Türkiye’de bu görevi yürütebilecek çok değerli binlerce arkadaşımız var. Bu çok büyük bir zenginliktir. Binlerce arkadaşımız benden çok daha fazla bu görevi layıkıyla yürütebilecek nitelikteydiler. Bugün bu görev benim omuzlarımda ama dostlarımın kardeşlerimizin ortak adayı olarak huzurlarınızdayım.”

“Biz kampanya süresince de göreceğiz ve göstereceğiz ki biz tek başımıza kişi olarak Çankaya’ya aday değiliz. Halk olarak ilk defa Çankaya’ya adayız. Ben yasal olarak bir kişiyi aday gösterme zorunluluğundan dolayı aday gösterilmiş kişiyim. Biz halkın içinden çıkmış insanlar değiliz halen halkın içindeyiz.”

 

“Arkamızda holdinglerin desteği olmayacak  para onların saltanat onların olsun. Bize gençlerin desteği, annelerin duaları yeter. İhtiyacımız olan da bu. Biz  halkın gücüyle iktidara nasıl yürüneceğini göstereceğiz.”

kaynak: imctv.com.tr

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star