Ana Sayfa Urfa Haberleri Hem yediler hem eğlendiler

Hem yediler hem eğlendiler

Topluluğunun türküleri eşliğinde yoğrulan çiğköfteler değerlendirmenin ardından davetlilere ikram edildi.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2015 Pazartesi 05:09
Hem yediler hem eğlendiler

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmada, lezzeti, kıvamı, görünümü, yöreselliği ve sunumu ile jüri karşısına çıkan çiğköfteler yarıştı. Urfa Sıra Gecesi Topluluğunun türküleri eşliğinde yoğrulan çiğköfteler değerlendirmenin ardından davetlilere ikram edildi.

YARIŞMAYA YOĞUN İLGİ

Çiğköfte yarışmasına başvuran 28 kişinin 26’sının katılımıyla düzenlenen yarışmaya ilgi yoğun oldu. 9 kişiklik gruplar halinde 10 dakika arayla 3 kez start verilen yarışma sonunda yoğurulan çiğköftelere juri üyeleri 100 üzerinden puan verdi. Çiğ köftelere isim yerine verilen rumuzlarda dikkat çekti.

Hasan Hayırlı’nın komisyon başkanlığını yaptığı jüride Halil Balıkçıoğlu, Reşit Pehlivan, Mehmet Tatlı, Necmi Karadağ ve İsmail Dörtkardeş yer aldı.

HEM YARIŞTILAR HEMDE EĞLENDİLER

Çiğköftenin yoğrulması sırasında Urfa türkülerine eşlik eden yarışmacılar, aynı zamanda Çiğ köftelerini yoğurdular. Halay çeken yarışmacılar hem yarıştılar hem de eğlendiler.

 DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ DAĞITILDI

Yarışmada dereceye giren yarışmacılara ödülleri Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Günbeği, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ekrem Ayaz ve Tatlıses Çiğkötfe Koordinatörü Elif Attepe tarafından verildi.Yarışmada 90 puan alan Ahmet Nitik birinci olurken 2.000 TL para ödülü hak kazandı. 88.7 puan alarak İkinci olan Ali Ercan ise 1.500 TL, 88.3 puan alarak üçüncü olan Salih Elmas ise 1.000 TL para ödülü aldı. 88.2 puan alan Mustafa Hızarlı ise mansiyon ödülüne layık görüldü ve 500 TL para ödülü kazandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık