Ana Sayfa Urfa Haberleri ‘HER AN HARRAN’ FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

‘HER AN HARRAN’ FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

ŞANLIURFA’da, amatör ve profesyonel 300 fotoğraf sanatçısının katılımıyla hazırlanan ‘Her An Harran’ konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Giriş Tarihi: 5 Mayıs 2016 Perşembe 15:33
‘HER AN HARRAN’ FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Harran Kaymakamlığı, belediyesi ve Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği'nin iş birliğiyle düzenlenen ‘Her An Harran’ konulu fotoğraf sergisi Harran İlçesinde düzenlenen törenle açılışı yapıldı. 300 amatör ve profesyonel fotoğrafçıların katıldığı serginin açılışı Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, tarafından yapıldı. Vali Küçük, Harran Kaymakamı Temel Ayca, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Jandarma Alay Komutanı Albay Selman Kömürcü, sergiyi gezerek fotoğraflar hakkında bilgi aldı. 300 fotoğrafçının katıldığı ve 70 eserin yer aldığı sergide Harran ilçesi ve kısal mahallerdeki, tarihi Şuayip şehri, Bazda Mağaraları, Soğmatar antik şehri, Han-el Barur Kervansaray bölgelerinde çekilen fotoğraflar yer alıyor. Sergiyi gezen Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, “Harran bin bir medeniyete ve pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, o zenginlikleri geçmişten günümüze taşımış ve onun için burada Kültüre, tarihe, inanca ait pek çok güzellikler var hepsi doğaya, mimariye, insanların giyimine ve yemeğine yansımıştır. Sergiyi gezdik ve gerçekten çok muhteşem fotoğraflar var. Bu fotoğraf yarışması gayet güzel olmuş. Bütün Şanlıurfalıları Harran’ın özünü, ruhunu ve o DNA’sını görmesi için sergiyi gezmelerini istiyorum. Harran Türkiye’nin en önemli turistik merkezlerinden biri olacaktır. Bu potansiyel, birikim ve zenginlik bu şehirde var ve sadece bizim yapacağımız üzerindeki tozu, isi, silmek, silkelemek ve insanların yaşayabilecekleri ve görebilecekleri bir hale getirebilmektir” dedi.

Amaçlarının Harran’ı dünyaya tanıtmak olduğunu ifade eden Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz ise Harran’ın sakin ve huzurlu bir yer olduğunu ifade ederek herkesi Harran’ı görmeye davet etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star