Ana Sayfa Urfa Haberleri HER KATLİAMLA BİR KEZ DAHA ÖLÜYORUZ!

HER KATLİAMLA BİR KEZ DAHA ÖLÜYORUZ!

Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen saldırı ülke genelinde yaşayan tüm insanları bir kez daha derinden üzerken, patlama anından hemen önce ve sonra çok sayıda Urfalının da orada bulunduğu anlaşıldı.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2016 Perşembe 15:04
HER KATLİAMLA BİR KEZ DAHA ÖLÜYORUZ!

Türkiye önceki akşam İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde meydana gelen kanlı saldırı ile sarsıldı. Saldırıda 41 kişi hayatını kaybetti, 239 kişi de yaralandı. 
Saldırı meydana geldikten sonra Atatürk Havalimanı'nda pist başında bulunan uçakların havalanmasına izin verilirken gerideki uçakların ise uçmasına izin verilmedi. O esnada iniş yapan uçaktaki yolcular da uçakta saatlerce beklemek zorunda kaldı. O yolcular arasında çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittikleri yurt dışından dönen Şanlıurfa AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, eski vekil Yahya Akman ve AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de vardı. Urfa'dan yetkililer Türkiye saatiyle 21.55'te İstanbul'a havalanan Tiran- İstanbul seferi yapan uçakta bulunuyordu.

2 BUÇUK SAAT SONRA TAHLİYE OLDULAR
Saat 23.15 sıralarında uçak piste indiğinde havalimanında patlama meydana gelmişti. Bunun üzerine uçak apronda bekletildi. Urfalı yetkililer ve uçaktaki diğer yolcular yaklaşık 2, 5 saat saat sonra tahliye edildi. Bekleyiş esnasında kaptan pilot, "Havaalanındaki bütün operasyon durmuş vaziyette hiçbir uçağın kalkış ve inişine izin verilmiyor. Güvenlik sebebiyle bütün uçakların içerisinde yolcular beklemek mecburiyetindeler. Lütfen yerlerinizi muhafaza ediniz. Şu an için yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Hepinizden sükunetinizi muhafaza etmenizi rica ediyoruz" diyerek yolcuları bilgilendirdi.
Milletvekili İbrahim Halil Yıldız, eski vekil Yahya Akman, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile Urfalı iş adamı Sera Yatırımcıları ve Üreticileri (Sera-Bir) Yönetim Kurulu Başkanı Müslüm Yanmaz'ın seferlerdeki yoğunluğun azalmasıyla kente dönmesi bekleniyor.

 

 

 

 

haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık