Ana Sayfa Urfa Haberleri HEROXAN TALABANİ BAYDEMİR’İ ZİYARET ETTİ

HEROXAN TALABANİ BAYDEMİR’İ ZİYARET ETTİ

Diyarbakır Newroz kutlamalarına katılmak üzere Diyarbakır’a gelen Irak Devlet Başkanı Celal Talabani’nin eşi HeroXan Talabani ve beraberindeki YNK heyeti BDP Urfa Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i belediyedeki makamında ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 21 Mart 2014 Cuma 13:09
HEROXAN TALABANİ BAYDEMİR’İ ZİYARET ETTİ

Diyarbakır Newroz kutlamalarına katılmak üzere Diyarbakır’a gelen Irak Devlet Başkanı Celal Talabani’nin eşi HeroXan Talabani, YNK Merkez Şura Üyesi Sadi AhmedPirê, YNK Ankara Temsilcisi BehrozGelalive YNK Siyasi Temsilcisi Mele Bahtiyar’ın da aralarında bulunduğu bir heyetle, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i ziyaret etti. Ziyarette BDP Van Milletvekili Nazmi Gür, Diyarbakır Büyükşehir BelediyesiEşbaşkanı Hafize İpek ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fahrettin Çağdaş da hazır bulundu.

HeroXan Talabani’ye hoş geldiniz diyen Baydemir, “Sizi burada görmek hayalimdi. Görevimi 10 gün sonra arkadaşlarıma devredeceğim ve görevimin son günlerinde bu düzeyde değerli misafirleri ağırlıyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum” dedi.

“2015 Newrozu’nda inşallah Urfa’da misafirim olursunuz” diyen Baydemir, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne yaptığı ziyaretlerde karşılaşmış olduğu sıcak ilgi ve misafirperverlik nedeniyle HeroXan Talabani’ye teşekkür etti. Baydemir, Celal Talabani’nin bir an önce sağlığına kavuşmasını umduklarını da bildirdi.

Baydemir’e teşekkür eden HeroXan Talabani ise, “Siz bizim aziz kardeşimizsiniz” dedi.

Baydemir daha sonra, üzerinde Diyarbakır Surları ve tarihi mekanlarının işli olduğu çini tabağı Talabani’ye hediye ederken, HeroXan Talabani ise Baydemir’e Celal Talabani’nin fotoğraflarından oluşan bir albüm hediye etti.

Görüşme daha sonra basına kapalı devam etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star