Ana Sayfa Güncel Herşey Kendi Mecrasına Girdi YAŞ Normal Toplantısını Yapacak"

Herşey Kendi Mecrasına Girdi YAŞ Normal Toplantısını Yapacak"

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ankara'da hareketli saatler yaşanmasına neden olan Genelkurmay Başkanı Koşaner ve Kuvvet Komutanlarının emelilik isteği sonrasında ilk değerlendirmesini yaptı

Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2011 Cumartesi 06:48
Herşey Kendi Mecrasına Girdi YAŞ Normal Toplantısını Yapacak
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül basın mensuplarına, Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları'nın şuradan önce emeklilik kararını değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Gül, her şeyin kendi mecrasına girdiğini söylerken, YAŞ toplantılarının normal şekilde yapılacağının altını çizdi. Cumhurbaşkanı Gül, Işık Koşaner'in veda mektubundaki tutuklu generaller konusundaki eleştirileri için de, "Türkiye bir hukuk devletidir ve kuvvetler ayrılığı vardır" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamaları şu şekilde;

"Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner askeri kimliğine saygı duyduğumuz bir komutandır. Bir süredir kendisi ayrılmayı düşünüyormuş. Biz kendisinin devam etmesini arzu ettik. Buna rağmen kararını da saygıyla karşıladık. Diğer komutanlarında emeklilikleri gelmişti.

Yeni komuta heyetinin YAŞ'taki toplantıları götürmeleri normal karşılanmalı. Herşey kendi mecrasında devam ediyor. Boşluk yok.

Hukuk ülkesinde yaşıyoruz. Kuvvetler ayrılığı sözkonusu. Mahkemelerin kararları ayrıdır. Bu açıdan yapılabilecek bir şey yok.

Herkes bilsinki süreç kendi mecrasında devam ediyor. YAŞ normal kuralları çercevesinde devam edecek. Yeni komuta heyeti ve olacak kişiler YAŞ'ı yönetecek. Başbakan'da başkan olarak toplantılara katılacak. Kendi kararlarını alacaklar. Herhangi bir kriz, problem devam ediyor gibi görmesin kimse. Dün yaşananlar kendi çapında olağanüstü bir durumdur ancak süreç kendi mecrasına girmiştir."(haber turk)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı’ndan İYP’ye Ziyaret

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı’ndan İYP’ye Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık