Ana Sayfa Urfa Haberleri HİLVAN BUNLARI HAK ETMİYOR

HİLVAN BUNLARI HAK ETMİYOR

Hilvan’ın tam ortasından geçen derenin etrafına yaydığı kötü koku ve çirkin görüntüler vatandaşı rahatsız ediyor.

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2015 Pazar 22:16
HİLVAN BUNLARI HAK ETMİYOR

Şanlıurfa Hilvan İlçesinin ortasından geçen derenin içerisinde biriken çöpler ve akan sular etrafına yaydığı kötü kokular ve sebep olduğu çirkin görüntüler vatandaşları olumsuz etkiliyor. Öte yandan Hilvan’ın bazı bölgelerinde yollarda oluşan çukurlarda yapan yağmur ile birlikte biriken sular bu yolların çamurlanmasına sebep oluyor.  Vatandaşlar, belediyenin sorunlara çözüm için çalışmadığını söyledi.

YOLLAR ÇAMUR DERYASINA DÖNMÜŞ

Söz konusu yolların sebep olduğu olumsuzluklara tepki gösteren vatandaşlar, yetkililerin bu sorunlara çözüm bulmasını beklediklerini söyledi. Vatandaşlar, “Bozuk olan yollar nedeniyle araçlar zarar görüyor. Yayalar ise çamur deryasına dönen yollardan dolayı karşıdan karşıya geçemiyor. Çıkıp sahnelerde kilometrelerce yol yaptıklarını söylüyorlar. Hani nerede yaptıkları yollar” diyerek tepki gösterdi.

EVİMİZİN İÇERİSİNDE OTURAMIYORUZ

 

Hilvan’ın tam ortasından geçen dereden dolayı özellikle yaz aylarında çok mağdur olduklarını belirten vatandaşlar, “Bu dere içerisinde biriken çöplerden dolayı görüntü kirliliğine sebep oluyor. Özellikle yazın çöplerden dolayı çok kötü kokuyor. Evimizin içerisinde bile kokudan ve sivrisinekten dolayı oturamıyoruz. Bir misafir bile geldiğinde ağırlayamıyoruz” diye yetkililere sitem etti.

YORUMLAR
  • yorum2015-04-27 20:46:54HAKAN

    BENCE HILVAN KENDI KADERINI KENDI ELLERIYLE BELIRLIYOR O YUZDEN SITEM ETMESINE DE GEREK YOK HILVANA CALISAN BIR BELEDIYE BASKANI GELMIYORKI HILVANA BIR FAYDASI OLSUN

  • yorum2015-04-27 10:13:09hilvanlı

    seçimlerde yine aynı adamlara verirler haklarını savunmazlar boşverrrrrrr.....

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star