Ana Sayfa Urfa Haberleri Hilvan 'da 50 kişilik işe 250 başvuru yapıldı.

Hilvan 'da 50 kişilik işe 250 başvuru yapıldı.

ŞanlıUrfa'nın Hilvan İlçesi'nde, belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde 3 aylığına geçici olarak çalıştırılacak 50 kişilik işe 250 başvuru yapıldı

Giriş Tarihi: 21 Eylül 2011 Çarşamba 13:17
Hilvan 'da 50 kişilik işe 250 başvuru yapıldı.
ŞanlıUrfa'nın Hilvan İlçesi'nde, belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde 3 aylığına geçici olarak çalıştırılacak 50 kişilik işe 250 başvuru yapıldı. Yoğun başvuru nedeniyle işe alınacak kişiler noter huzurunda kura çekilerek belirlendi. 

İşkur Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Toplum Yararına Çalışma Projesi' kapsamında, Hilvan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde 3 aylığına 50 işçinin çalıştırılması kararlaştırılarak duyuru yapıldı. Duyurunun ardından 250 kişi, 3 aylık işten yararlanmak için başvuruda bulundu. Yoğun başvuru üzerine İşkur ve Hilvan Belediyesi yetkilileri, işe alınacak kişilerin noter huzurunda gerçekleştirilecek kura çekimi ile belirlenmesini kararlaştırdı. 

Hilvan'da bulunan Halk Kütüphanesinde Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık'ın da katıldığı ve noter huzurunda yapılan kura çekimine 3 aylık iş başvurusunda bulunanlar da yoğun ilgi gösterdi. Törene kızı ile birlikte gelen Fatma Benzin adlı kadına da kura çektirildi. Kurada kızının çıkmasını dileyen kadın, farklı bir ad çekince üzüldü. 

Yaklaşık bir saat süren kura çekiminde adları belirlenen kişiler sosyal güvence kapsamında asgari ücret alacakları 3 aylık geçici iş bulmanın mutluluğunu yaşarken, adı çıkmayanlar ise üzülerek evlerinin yolunu tuttu

haberler
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık