Ana Sayfa Urfa Haberleri Hilvan'da BDP'liler Kendilerini İhbar Etti

Hilvan'da BDP'liler Kendilerini İhbar Etti

Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesi'nde, Bdp üyesi 50 kişi adliyeye giderek, 'Biz de Kck'lıyız' yazılı dilekçeleri savcılığa verip kendilerini ihbar etti.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2012 Pazartesi 17:07
Hilvan'da BDP'liler Kendilerini İhbar Etti
Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesi'nde, Bdpüyesi 50 kişi adliyeye giderek, 'Biz deKck'lıyız' yazılı dilekçeleri savcılığa verip kendilerini ihbar etti.

Bdp üyesi 50 kişi öğleden sonra toplu halde Hilvan Hükümet Konağı'na geldi. Terör örgütü PKK'nın gizli şehir yapılanması Kck'ya yönelik operasyonlara tepki gösteren Bdpüyeleri, önceden hazırladıkları 'Biz deKck'lıyız yazılı dilekçeleri savcılığa vererek kendilerini ihbar etti.

Bdp üyeleri, "14 Nisan 2009 tarihinden bu yana partimiz üye ve yöneticilerine karşı gözaltı, tutuklama ve cezalandırma operasyonları kesintisiz bir şekilde yürütülmektedir. Kck adı eklenerek yapılan bu operasyonlarda tutuklanan ve yargılanan başta parti yöneticileri, milletvekilleri, belediye ve il genel meclis başkanları ve üyeleri, belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik meclisi üyeleri, insan hakları savunucuları, gazeteciler, akademisyenler olmak üzere genel olarak tüm üye ve yöneticilerimizin yürüttükleri faaliyetlere katıldım ve katılmaya devam ediyorum. Anılan faaliyetler suç olarak kabul ediliyor ise ben de aynı suçu işledim. Kendimi ihbar ediyorum" yazılı dilekçeleri savcılığa verdikten sonra adliyeden ayrıldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star