Ana Sayfa Urfa Haberleri HİLVAN'DA DİŞ POLİKLİNİĞİNE YOĞUN İLGİ

HİLVAN'DA DİŞ POLİKLİNİĞİNE YOĞUN İLGİ

Şanlurfa’nın Hilvan ilçesinde yaklaşık 4 ay önce açılan diş polikliniği ile ilçe halkının diş hastalıkları için yaklaşık 55 kilometre zorunlu yolculuğu önlendi.

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2014 Pazartesi 16:19
HİLVAN'DA DİŞ POLİKLİNİĞİNE YOĞUN İLGİ

Şanlurfa'nın Hilvan ilçesinde yaklaşık 4 ay önce açılan diş polikliniği ile ilçe halkının diş hastalıkları için yaklaşık 55 kilometre zorunlu yolculuğu önlendi. Sayısı 4 ayda ikiye ulaşan polikliniklere ayda yaklaşık 700 kişi müracaat ediyor.

1995 yılında hizmete giren Hilvan Devlet Hastanesi'nin 18 yıldır diş ve diş hastalıkları konusunda hizmet vermemesi nedeniyle ilçe halkı, 55 kilometre uzaklıktaki Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne giderek tedavi oluyordu. İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği poliklinik yeterli gelmeyince 4 ay içerisinde poliklinik sayısı 2'ye çıkarıldı. 2 klinikte diş hizmeti verilmeye başlanırken, Hilvan Devlet Hastanesi Diş Polikliniği Diş Hekimi Funda Durdu, aylık 700 kişinin müracaat ettiğini belirterek, "Günlük ortalama Muayene Randevu Sistemi (MHRS) göre, 20 kişi randevu almış fakat çok hasta olduğu için arada bu kayıt sisteminin dışında da hasta sayısı oluyor. Aylık 650 ila 700 hasta muayenemiz mevcut" dedi.

Köprü, kron, sabit-hareketli protez yapımı için 3-4 ay içerisinde 65-70 kişinin başvurduğunu belirten Durdu, "Son 3 aydır protez yapımına başladık. Haftanın 2 günü protez hastalarına bakıyoruz. Sabit-hareketli protez, köprü, kron hizmetleri Ekim ayından itibaren veriyoruz. Bu hizmete ilçe halkı tarafından yoğun bir ilgi oluyor. İlçe halkımız bu hizmetten dolayı çok memnun. Protez çok zahmetli bir tedavidir. Çok fazla ara seansları olan bir tedavi çeşididir. İlçemizde yaşayan halk için de Şanlıurfa iline gidip gelmek hem maddi, hem manevi sıkıntılar oluşturuyordu" diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık