Ana Sayfa Urfa Haberleri Hilvan'da Halk Sağlığı İlaçlaması Devam Ediyor

Hilvan'da Halk Sağlığı İlaçlaması Devam Ediyor

Hilvan Belediyesi, aşırı sıcaklarla birlikte ilçe sakinlerinin haşere ve sinekten uzak bir yaz geçirmesi için başlattığı ilaçlama çalışmalarına hız verdi.

Giriş Tarihi: 23 Ağustos 2013 Cuma 15:32
Hilvan'da Halk Sağlığı İlaçlaması Devam Ediyor

Hilvanlıların haşere ve sineklerden uzak bir yaz mevsimi geçirmesi amacıyla Belediye Başkanlığı'na bağlı ekipler, ilçenin dört bir yanında sinek, sivrisinek ve diğer haşerelere karşı ilaçlama çalışması yürütüyor.

Hilvan'ın cadde ve sokaklarıyla birlikte, yeşil alanlar, çöp alanları, fosseptik çukurları, parklar, dereler ve pazar yerleri belirli bir program dahilinde her gün düzenli olarak ilaçlanıyor. İlaçlama çalışmalarında, doğal dokuya zarar vermeyen, Dünya Sağlık Örgütü standartlarına uygun ilaçlar kullanıldığı öğrenildi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da halkımızın sağlığına çok önem veriyoruz, dikkat ediyoruz. Çünkü ilçemizin yeraltı sorunlarını hemen hemen bitirdik. Daha önce kanalizasyonlarda sokaklardaki sular akıyordu. Çok şükür onlarında yüzde doksanı tamamlandı. Şuanda mücadelesi için her akşam ilçemizde ekiplerimizin çalışmaları devam ediyor. Halkımızın rahat bir şekilde yatmaları için, tabi şehir içinde mevcut hayvancılık yapıldığından dolayı, yüzde yüz başarılı olamıyoruz. İnşallah bu başarı onarımız her yıl arttığı gibi önümüzdeki yıllarda da artacaktır. Çünkü halkımızın sağlığı bizler için çok önemlidir. Bu konuda bütün çalışmalarımız gece gündüz insanlarımızın huzur ve refahı içinde yaşamalarıdır" ifadelerini kullandı.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star