Ana Sayfa Urfa Haberleri Hilvan'da Polisten Afiş

Hilvan'da Polisten Afiş

Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesi'nde Emniyet Müdürlüğü, dolandırıcılara karşı vatandaşları uyarmak için caddelere afiş asıp, broşür dağıttı.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2012 Cuma 15:56
Hilvan'da Polisten Afiş
Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesi'nde Emniyet Müdürlüğü, dolandırıcılara karşı vatandaşları uyarmak için caddelere afiş asıp, broşür dağıttı. Vatandaşlara polisler tarafından dağıtılan broşürlerde, "Telefonla arayarak veya mesaj göndererek kendilerini, savcı, hakim, polis ve asker olarak tanıtıp kontör veya para isteyenlere itibar etmeyiniz" yazısı ile uyarıda bulunuluyor.

Hilvan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Küçükseymen, son zamanlarda meydana gelen dolandırıcılık olaylarından dolayı çok sayıda vatandaşın mağdur olduğuna dikkat çekerek, "Artan dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşlarımızı uyarma gereği duyduk. Çete halinde çalışan ve vatandaşı arayıp veya mesaj yoluyla kendini farklı kimlikle tanıtarak; bu yolla vatandaşlardan tehdit ve şantaj yoluyla menfaat temin edenlere inanılmamasını istiyoruz. Bu çalışmayla yasa dışı yollardan para sızdırmanın ve vatandaşımızın mağdur olmasının önüne geçmeyi hedefliyoruz. Yine buna bağlı olarak böyle bir duruma karşı maruz kalan vatandaşımızın bizi arayıp bilgileri paylaşmasını istiyoruz" diye konuştu
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star