Ana Sayfa Kültür/Sanat HİLVANLI KADINLARDAN SANATA DOKUNUŞ SERGİSİ

HİLVANLI KADINLARDAN SANATA DOKUNUŞ SERGİSİ

Hilvan Halk Eğitim Merkezinde kurs gören kadınların hazırladıkları eserler bugün belediye konferans salonunda sergilendi.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2015 Cuma 11:44
HİLVANLI KADINLARDAN SANATA DOKUNUŞ SERGİSİ

Hilvan Halk Eğitim Merkezinde kurs gören kadınların hazırladıkları eserler bugün belediye konferans salonunda sergilendi.

Büyükşehir Belediyesi Nikah ve Konferans Salonunda düzenlenen serginin açılışına, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ve eşi Ayşe Küçük’ün yanı sıra; Hilvan Kaymakamı Ahmet Özay, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Vali Yardımcısı Mehmet Keklik ve davetliler katıldı.

Tel Kırma, Kağıt Rölyef (perspektif) ve Halı Dokuma eserlerin sergilendiği Sergide konuşan Vali İzzettin Küçük: Kadınlarımız elbette ki hayatta güçlü olmalı, hayatın her alanına girmeliler. Devlet olarak yaptığımız da budur. Ev hanımlığı çok önemlidir ama ev hanımı olsa bile hanımlarımızı kültür ve sanatla buluşturuyoruz. Devlet olarak da buna destek veriyoruz. Emeği geçenlere ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Açılış kurdelesini kesen Vali İzzettin küçük, daha sonra beraberindekilerle birlikte sergiyi gezdi.

2011 yılında Hilvan Belediyesi tarafından hazırlanan ve Japonya Büyükelçiliğine sunularak 106 bin dolar hibe ile hazırlanıp Halk Eğitim Merkezine devredilen merkezde kurs gören kadınların eserlerinin yer aldığı “Sanata Dokunuş” adlı sergi, iki gün boyunca Şanlıurfalı sanatseverlere açık olacak.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star