Ana Sayfa Kültür/Sanat HİLVAN'LI ÖĞRENCİLER BURSA'DA 23 NİSAN'I KUTLADI

HİLVAN'LI ÖĞRENCİLER BURSA'DA 23 NİSAN'I KUTLADI

Bursa'nın Yıldırım Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında kardeş şehirler şenliği düzenledi. Şenliğe Hilvan'lı öğrenciler de katıldı

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2012 Pazar 13:48
HİLVAN'LI ÖĞRENCİLER BURSA'DA 23 NİSAN'I KUTLADI
Ahmet Taner Kışlalı Meydanı Bayrak Alanı’nda düzenlenen törene Yıldırım Belediyesi’nin kardeş şehirleri olan; Bulgaristan Cebel, Kosova Gilan, Azerbaycan Abşeron, KKTC Tatlısu ve Türkiye’den Şanlıurfa Hilvan, Kütahya Kuşu, Bilecik Pazaryeri, Büyükorhan ve Orhaneli’den öğrenci gurupları ve belediye başkanları katıldı.

Misafir çocukların yörelerine ait halk oyunları ve şarkılarıyla ile renklendirdiği şenlikte, Yenişehir Çocuk Mehter Takımı ve Yıldırım Belediyesi Çocuk Semazen Grubu da sahne aldı.

Kardeş şehirlerden gelen çocukların gösterilerinin ardından Bayrak Alanı’nda yapılan 5.5 metre yüksekliğindeki kardeş şehirler anıtının açılışı gerçekleştirildi. Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, “Kardeş şehirlerimizle sadece kağıt üzerinde değil, fiziki olarak da çeşitli etkileşimlerde bulunmak bizleri çok mutlu ediyor. Kutlu Doğum Haftası’nın bu yılki mesajı ‘kardeşlik’. Biz de her yönden kardeşliğimizi yaşadığımız belediyelerimizin bayraklarının, 7 devletin bayrakları ile Türkiye’nin en büyük bayrağ’nın dalgalandığı Bayrak Alanı’nda yer almasını istedik. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı sizlerle birlikte karşılıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yarınımız teminatı olan çocuklarımızın, daha bu yaşlardan iyi ilişkiler kurması ileride ülkeler arası dostluk ve işbirliği gücü de yaratacaktır. Bizler de Yıldırım Belediyesi olarak yaptığımız anıt ile kardeşliğimizi ölümsüzleştirdik.” diye konuştu.


bursaport.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkanlardan Öncel ailesine ziyaret

Başkanlardan Öncel ailesine ziyaret

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star