Ana Sayfa Urfa Haberleri HÖDER'DEN 'GENÇLİK VE KADININ ROLÜ' PANELİ

HÖDER'DEN 'GENÇLİK VE KADININ ROLÜ' PANELİ

ŞANLIURFA'da, Harran Üniversitesi Öğrenci Derneği (HÖDER) tarafından 'Demokratik Özerklikte Gençlik ve Kadının Rolü' konulu bir panel düzenlendi. Panelde konuşan avukat Gülay Koca, kadın katliamların cinsel bir kırılmaya yansıdığını belirterek, kadının bir meta haline geldiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2014 Cumartesi 20:11
HÖDER'DEN 'GENÇLİK VE KADININ ROLÜ' PANELİ

HÖDER Demokratik Öğrenci Meclisi tarafından Esentepe Mahallesi’nde bulunan Mehmet Akif İnan Konferans Salonu'nda 'Demokratik Özerklikte Gençlik ve Kadının Rolü' konulu panel düzenlendi. Saygı duruşuyla başlayan panelin moderatörlüğünü HÖDER üyesi Hanım Akay yaparken, panele BDP Muş Milletvekili Demir Çelik, PM üyesi Sait Üçlü ve Karaköprü BDP adayı Avukat Gülay Koca konuşmacı olarak katıldı.

Panelde konuşan BDP Muş Milletvekili Demir Çelik ve PM üyesi Sait Üçlü, Kürt sorununa ilişkin görüşlerini açıkladı.

Avukat Gülay Koca ise kadın katliamların cinsel bir kırılmaya yansıdığını, böylelikle kadının bir meta haline geldiğini vurguladı. Koca, "Toplumda kadın hep itaat eder, çocuk yapar, güçsüzdür gibi bir algı yaratılmıştır. Bu algıyı ancak demokratik modernite ile kırabiliriz. Demokratik modernite demek kadının kurtuluşu demektir. Kadının kurtuluşu toplumun kurtuluşudur" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star