Ana Sayfa Urfa Haberleri Hostesler Hastahanelerde Göreve Başladı !

Hostesler Hastahanelerde Göreve Başladı !

Sağlık hizmetlerinin etkin, verimli, kaliteli sunulabilmesi ve hasta memnuniyetinin artırılabilmesi amacıyla Şanlıurfa Devlet Hastaneleri bünyesinde hasta hostesleri göreve başladı.

Giriş Tarihi: 2 Eylül 2013 Pazartesi 16:00
Hostesler Hastahanelerde Göreve Başladı !

Sağlık hizmetlerinin etkin, verimli, kaliteli sunulabilmesi ve hasta memnuniyetinin artırılabilmesi amacıyla Şanlıurfa Devlet Hastaneleri bünyesinde hasta hostesleri göreve başladı.

Konuya ilişkin açıklama yayımlayan Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Hasta istek ve beklentilerine istenilen yerde, istenilen zamanda ve istenilen kalitede cevap verebilen sağlık tesisleri oluşturmak zorundayız. Çünkü hastaların yaşadığı evden ve ortamdan çok farklı bir yer olan hastanelerde zorunlu olarak kalması, birçok sıkıntı ve sorun yaşamasına zaman zaman da olsa neden olabilmektedir. Bu bağlamda düşünüldüğünde yatarak tedavi için gerekli olan yatak ve oda düzenlerinin sağlanması, yiyecek ve içecek hizmetlerinin planlaması, temizlik ve genel bakım hizmetlerinin eksiksiz olarak verilmesi, sağlık hizmetlerinin bütününün etkinliği açısından son derece önemlidir.

Bu nedenle beklenen hizmeti sunabilmek için hasta beklentilerini tespit etmek gereklidir. Bu tespitleri yapmak için işi sadece yatan hastaları ziyaret etmek olanŞanlıurfa genelinde 17 hasta hostesi görevlendirdik;

Bu görevliler; Hastanelerimizde düzenli olarak hasta ve yakınlarına memnuniyet anketleri düzenlemekte, günlük rutin yatan hasta ziyaretleri gerçekleştirilmekte ve hastaneyi terk ettikten sonra telefon ile görüş, öneri ve şikayetler alınmaktadır. Böylece hastalarımız sadece teşhis ve tedavide değil, santralden, danışmaya, oda hizmetlerinden, yemek sunumuna kadar eksiklerimizi görmemize ve kalitemizi yükseltmeye yardımcı oluyorlar."

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan Sulhan, "Sağlık sektörü elbette bir sektör ama her şeyden önce insanı temel alan, insan eksenli bir sektördür. Bu nedenle sağlıkta rekabet de kalite de olmalıdır. Hastaları, hasta ziyaretçilerini ve gelen misafirleri hastaneye adım attığı andan itibaren karşılayıp, yönlendirme ve bilgilendiren, yatan hastaları ziyaret eden, temizlik, yemek ve otelcilik hizmetleri konularında özel olarak eğitim alan hasta hostesleri birimini hayata geçirdik, amacımız her zaman hasta memnuniyetini ön planda tutmaktır" ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 


 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star