Ana Sayfa Eğitim HRÜ, AKADEMİK YAYINLARIYLA KARİYER YAPTI

HRÜ, AKADEMİK YAYINLARIYLA KARİYER YAPTI

Harran Üniversitesi'nin, (HRÜ) üniversiteler arasındaki araştırmada akademik yayınlarıyla kariyer yaptığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 20 Mart 2012 Salı 13:38
HRÜ, AKADEMİK YAYINLARIYLA KARİYER YAPTI
HRÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye genelindeki üniversiteler arasında yapılan istatistiki araştırmada HRÜ, tıp fakültesi olan üniversiteler sıralamasında 18. sırada yer aldı.

Araştırma sonuçlarına göre, HRÜ'nün toplam yayın sayısı ve öğretim üyesi başına düşen yayın sayısına ilişkin açıklamada şunlar kaydedildi:


''Tıp fakültesi olan üniversiteler genel sıralamasında toplam yayın sayısı ile öğretim üyesi başına düşen yayın sayısı 63.23, atıf yayın sayısı puanı ile öğretim üyesi başına düşen atıf yayın sayısı 49.60, Google tarama sonuçları ile öğretim üyesi başına düşen google sonuçları 33.42, doktora öğrenci sayısı puanı ile doktora öğrenci sayısının toplamı öğrenci içindeki yüzdeleri puanı 4.91, öğretim üyesi başına düşen öğrenci sayısı puanı 83.17 ile toplam puan 200 - 239 arasında 18. olmuştur.''


Üniversiteler genel sıralamasında ise 200 - 250 puanla 26. sırada yer alan HRÜ'yü; Uludağ, İnönü, Süleyman Demirel, Gaziantep ve Dicle Üniversiteleri takip etti.


Açıklamada görüşlerine yer verilen HRÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, üniversitenin başarısına katkı sağlayanlara teşekkür ederek, bölgeye ve ülkeye hizmet etmek için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirtti.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, gençlerin geleceğine yön veriyor

Büyükşehir, gençlerin geleceğine yön veriyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık