Ana Sayfa Eğitim HRÜ MYO ÖĞRENCİLERİ SEKTÖRLE BULUŞUYOR

HRÜ MYO ÖĞRENCİLERİ SEKTÖRLE BULUŞUYOR

Sosyal Bilimler MYO öğretim üyeleri, öğrencilerin eğitim gördüğü alanlarda sektörlerini yakından tanımaları ve uzman kişilerin tecrübelerinden yararlanmalarını sağlamak amacıyla sektör temsilcileriyle bir araya geldi

Giriş Tarihi: 13 Mart 2012 Salı 19:51
HRÜ MYO ÖĞRENCİLERİ SEKTÖRLE BULUŞUYOR
Harran Üniversitesi (HRÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu'nda (MYO) öğretim üyeleri, öğrencilerin eğitim gördükleri alanlarda sektörlerini yakından tanımaları ve uzman kişilerin tecrübelerinden yararlanmalarını sağlamak amacıyla, sektör temsilcileriyle bir araya geldi.

Bu çerçevede ilk olarak radyo televizyon programcılığı ve aşçılık ile turizm ve otel işletmeciliği programı öğretim üyeleri, turizm sektörünün yetkilileri ve basın kuruluşlarının temsilcileriyle toplantı yaptı.


Sosyal Bilimler MYO Müdürü Prof. Dr. Tuncer Demir, burada yaptığı konuşmada, en önemli misyonlarından birinin ildeki sektörlerle işbirliğine giderek, öğrencilerin bu kurumlardaki uygulamaları görmeleri ve öğrencilerin bu kişilerin tecrübelerinden yararlanmasını sağlamak olduğunu ifade etti.


Bu amaçla sektör temsilcileriyle bir araya geldiklerini belirten Tuncer, sektör temsilcilerinin de uygun bir tarihte öğrencilerle sektörlerindeki tecrübelerini paylaşmalarını amaçladıklarını söyledi.


HRÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yılmaz da konuşmasında şunları kaydetti:

''Biz MYO olarak, mevcut imkanlarımızla tabi öğrencilerimizi mümkün oldukça uygulamanın içerisinde yetiştirmeye çalışıyoruz ama üretimin içinde olmak, sanayinin içinde bire bir olmak apayrı bir olay. Bu doğrultuda biz öğrencilerimizi stajlarını, diğer boş zamanlarında çalışmalarını sanayicilerle yapmalarını ve bu şekilde yetişmelerini arzu ediyoruz. Dolayısıyla MYO bu programda, öğrencileri birebir sektörle bir araya getirerek buluşturmuş durumdayız. Ben bu işbirliğinin tüm sektörlere yayılmasını diliyorum.''


-Radyo televizyon programcılığıMYO Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölüm Başkanı Kemal Kapaklı da uygulamanın önemine değindi.


Bölümde yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgi veren Kapaklı, bu çerçevede ''Erasmus programı'' kapsamında internet televizyonculuğu alanında merkezi İtalya'nın Torino Üniversitesi önderliğinde Almanya, Bulgaristan ve Portekiz'den üniversitelerin katılacağı bir programa dahil olduklarını belirterek, şunları kaydetti:


''Son dönemde trendi hızla artan 'internet televizyonculuğu'nu öğrencilerimizin uygulamasıyla hayata geçmesi ve ülkemizde internet televizyonculuğunun yaygınlaşması yönünde, yaşam boyu eğitim kapsamında bu AB projesine Türkiye'den HRÜ Şanlıurfa Sosyal Bilimler MYO Radyo ve Televizyon Programı ortak olarak seçilmiştir. Bu Türkiye'de üniversiteler arasında bir ilktir.''


Kemal Kapaklı, daha sonra basın kuruluşlarının temsilcilerini bölümün stüdyolarını gezdirerek, burada öğrencilere sunulan eğitim ve çalışma ortamlarıyla ilgili bilgi verdi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star