Ana Sayfa Ekonomi HRÜ'DE KEYFİ İHALE UYGULAMA İDDİASI

HRÜ'DE KEYFİ İHALE UYGULAMA İDDİASI

Harran Üniversitesinde yapılan bir ihalede, üniversite yönetiminin keyfi uygulama ile ihale yaptığı iddia edildi.

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2012 Cumartesi 14:28
HRÜ'DE KEYFİ İHALE UYGULAMA İDDİASI
Harran Üniversitesi tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan Teknopark İnşaatı İhalesi'nde üniversite yönetimin keyfi uygulama yapttığı iddia edildi.

İhalye katılan bazı firma yetkilileri Urfa Haber'e yaptıkları açıklamada, üniversite yönetimi tarafından 8 Mart 2012 tarihinde yapılan davetiye usulü "Tekno Park İnşaatı" ihalesinde keyfi uygulama ile  işin 580 bin TL fazla fiyat farkı ile ihale edildiğini iddia ettiler.

Konuyla ilgili açıklama yapan firma yetkilileri üniversite yönetimi tarafından 9 inşaat firması bu ihalye iştirak etmeleri için davet edildi. Üniversitenin "Teknopark İnşaatı" ihalesine bu 9 firmanın Osmanbey yerleşkesindeki ilgili biriminde girdiği, ihale şartnamesi olarak verilen şartname cd'sinde en düşük bedeli veren firmalardan savunma isteneceğinin şart olarak gösterildiğini söylediler.

Firma yetkilileri söz konusu ihale sonrasında verilen en düşük tekliflerin;
1 firma - 3 milyon 562 Bin TL
2 firma - 3 Milyon 585 Bin TL
3 firma - 3 Milyon 690 Bin TL ile ihalede 4 olan ve "Teknopark İnşaatı İşi" ihalesini alan firmanın ise 4 milyon 142 Bin TL fiyat verdiğini üniveriste yönetimin en düşük teklifi veren ilk üç firmadan savunma almadan 580 TL fazla bir fiyatla işi ihale ettiklerini söylediler.

Firma yetkilileri üniversite yönetimine müracaat ettiklerini ancak yönetimin kendilerine bu konuda doyurucu ve açıklayıcı bir bilgi vermediğini, konuyu Kamu İhale Kurumu ve mahkemeye taşıyacaklarını söylediler.


Firma yetkililerinin bu iddiasına karşılık Üniversite Yönetiminin konu ile ilgili yapacağı açıklama merakla bekleniyor.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star