Ana Sayfa Urfa Haberleri HRܒDEN “MEDYA VE GENÇLİK” KONFERANSI

HRܒDEN “MEDYA VE GENÇLİK” KONFERANSI

Harran Üniversitesinde, Bilişim Kulübü öncülüğünde “Medya ve Gençlik” adı altında bir konferans gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 25 Şubat 2016 Perşembe 06:09
HRܒDEN “MEDYA VE GENÇLİK” KONFERANSI

Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü Mühendislik Fakültesi Anfi Salonundadüzenlenen konferansa İletişim Uzmanı-Yazar Sevda Türküsev ’in konuşmacı olarak katıldı.  “Medya Ve Gençlik” düzenlenen konferansa, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Haliliye Belediye Başkan Yardımcısı Osman Uludağ, Öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

SOSYAL MEDYA İLE TOPLUMU YIPRATIYORLAR

Sosyal medyanın zararları ve insan hayatına etkilerini anlatan İletişim Uzmanı-Yazar Sevda Türküsev şöyle konuştu; “Televizyonda diziler aracılığıyla ve ya reklamlar üzerinden kötü olan şeyleri iyiymiş gibi gösteriyorlar. Aile yapısını bozmak için algı operasyonu yapılıyor. Bunu da en çok kadınlar ve çocukları kullanarak yapıyorlar. Aile yapımızı sağlamlaştırmadan yeni nesilden bir şey bekleyemeyiz. Dizilerve sosyal medyanın yönlendirmeleri ile çocuklar ailelerini yönetmeye başladı” dedi.

MEDYA YOZLAŞTIRIYOR

Genç kızlara da tavsiyelerde bulunan Sevda Türküsev; “Genç kızlarımız okuyup, öğrenmediği için dizilere özenerek,zengin çocukları fakir kızlar için bayılıyor zannediyor. Hayat, haddini bilmek ve bedel ödemekten ibarettir. Algı operasyonu dediğimiz şey çikolata reklamında bile var. Sosyal medya ile toplumu yıpratıyorlar, toplumun zihnini bulandırıyorlar. Görsel medya ile zihnimizi esir alıyorlar. Dünyanın birçok ülkesinde televizyon, iletişim aracı olarak anlatılır, bizde ise eğlence aracı olarak görülüyor. Beynimizi sosyal medyada televizyon karşısında yıpratıyoruz, oysaki beynimizi beslemezsek sadece kitap okuyup diploma almakla olmuyor, kendimizi sosyal medyanın tehlikelerinden korumamız gerekiyor” dedi.

Konferans İletişim Uzmanı-Yazar Sevda Türküsev’in davetli ve öğrencilere kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık