Ana Sayfa Urfa Haberleri HUBUBAT FİYATLARI PİYASAYA GÖRE AÇIKLANMALI

HUBUBAT FİYATLARI PİYASAYA GÖRE AÇIKLANMALI

Bu yılki hububat fiyatları çiftçileri memnun ediyor. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) henüz hububat fiyatlarını açıklamamış olması çiftçiye ayrıca olumlu yansıdı.

Giriş Tarihi: 9 Temmuz 2014 Çarşamba 10:42
HUBUBAT FİYATLARI PİYASAYA GÖRE AÇIKLANMALI

Piyasanın yüksek seyrettiği günlerde TMO’nun fiyat aralığı konusundaki bekleyişi sürerken, Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu açıklanacak fiyatın piyasanın altında olmaması gerektiğini belirti.

 

Bu yılki hububat fiyatlarına ilişkin açıklamada buluna Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Eyyüpoğlu, ‘Bu yıl hububat piyasasında işlem gören ürünler iyi fiyattan alıcı buldu. Bu durum bizleri ve çiftçileri memnun etmiştir. Hububat fiyatlarının açıklandığı şu günlerde TMO’nun da fiyat açıklamamış olması da ayrıca memnuniyet vericidir. TMO’nun olası fiyat açıklaması durumunda ise hububat fiyatlarının piyasanın altında olmaması gerekiyor’ dedi.

Ayrıca ülke genellinde yaşanan kuraklıktan Şanlıurfa’nın da etkilendiğini kaydeden Eyyüpoğlu, ‘özellikle kuru alanlarda geçen yıllara nazaran verim kayıplarının arttığı gözlemlense de sulu alanlarda her hangi bir sorun bulunmamaktadır’ dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star