Ana Sayfa Urfa Haberleri HÜDAPAR ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI ROBOSKİ İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

HÜDAPAR ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI ROBOSKİ İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

28 Aralık 2011 gecesi Şırnak’ın Uludere ilçesi Roboski köyü yakınlarında tarihe kara bir leke olarak kaydedilen bir katliam yaşandı. Bu katliamın adı Roboski katliamıdır. Katliamda, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait savaş uçaklarından atılan bombalarla çoğu çocuk 34 sivil Kürt vatandaşımız katledildi.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2013 Cumartesi 16:48
HÜDAPAR ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI ROBOSKİ İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

Katliamın üzerinden geçen iki yıla rağmen, halen bu insanlık suçu sayılan katliamı işleyen failler ve bu emri veren güçler ortaya çıkarılmadı veya çıkarılmak istenmedi.

Neden acaba? İsminde Adalet bulunan bir partinin iktidarında,eğer bu katliam örtbas edilmek isteniyorsa, bu olayın failleri ve perde arkasındaki güçler ortaya çıkarılıp teşhir edilmiyorsa, ister ismi devlet olsun, ister hükümet;  adaletten ve eşitlikten dem vurmalarının artık hiçbir anlamı kalmamıştır.

Bu katliam, sistemin daha önce işlemiş olduğu katliamlardan hiçbir farkı yoktur. Geçmişte dersimde ve zilanda binlerce masumu katleden zihniyet neyse, bugün Roboski katlimanı da yapan zihniyette aynı zihniyettir. Ve bu sistem var olduğu sürece bu ne ilk, ne de son katliam olacaktır.

Devletin adalet mekanizması iflas etmiştir. Uzun süren araştırma ve inceleme sonucunda oluşturulan raporlarda sadece ‘’Kasıt yok’’ denilerek bu katliam örtbas ediliyorsa; şu çok iyi bilinmelidir ki,

Roboski katliamına imza atanlarla birlikte, devletin bütün imkanları ellerinde bulunmasına rağmen bu katliamın faillerini ortaya çıkarmak için, ciddi bir çalışma yapmayan yetkililer de bu katliamın ortağıdırlar. Halk nezdinde suçlu sayıldıklarını bilmelidirler.

Bizim açımızdan; Yapılan hak ihlalleri, cinayetler ve haksızlıklar hiçbir sürette zaman aşımına uğramayacaktır. Değil 20 yıl 100 yılda geçse; Er geç halk bunun hesabını soracaktır. Bizler de Hür Dava Partisi olarak haklarını arayanların savunucusu ve yanında olacağımızı belirtmek isteriz.

Roboski katliamında vefat edenlere tekrardan Allah’tan Rahmet, yakınlarına Sabrı Cemil niyaz ediyoruz.

HÜR DAVA PARTİSİ ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star