Ana Sayfa Urfa Haberleri HÜDAPAR ŞANLIURFA'DA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI TANITTI

HÜDAPAR ŞANLIURFA'DA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI TANITTI

Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) İl Başkanı Lokman Yalçın, partisinin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı ile 3 ilçenin belediye başkan adaylarını kamuoyuna tanıttı.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2014 Çarşamba 12:31
HÜDAPAR ŞANLIURFA'DA BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI TANITTI

Hür Dava Partisi İl Başkanı Yalçın, Şanlıurfa'da Büyükşehir Belediye Başkan adayı Emin Güneş, Haliliye İlçesi Belediye Başkan adayı Fevzi Kav, Eyyübiye ilçesi Belediye Başkan adayı Mehmet Kışlar, Karaköprü Belediye Başkan adayı İbrahim Halil Göğen ile basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Parti binasında kahvaltının ardından basın açıklaması düzenleyen Yalçın, bazı il ve ilçelerde teşkilatlarının hedef alınarak, molotoflu saldırılara uğradığını söyledi.

Saldırılara tepki gösteren Yalçın, "Biz inanıyoruz ki HÜDAPAR olarak, emin ve kararlı adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Bu çalışmalarımız, ciddi olarak teveccühe neden oldu. Bu nedenle bazı insanlar, kesimler, bu teveccühten rahatsız oluyor. Ceylanpınarilçe teşkilatımıza molotoflu saldırı yapıldı. HÜDAPAR yönetici ve üyelerine karşı bu tür saldırılar halen devam etmektedir. Fakat bizler, bu saldırılarının yıldırmayacağını ve hatta bize daha bir güç kuvvet, azim vereceğini söylemek istiyoruz. Bu saldırıları gerçekleştiren karanlık yüzler, huzur ve barışı istemeyen bu insanlar, bunu çok iyi biliyorlar. Bu tavırlarından vazgeçsinler" dedi.

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde tüm partilerin belediye başkan adalarını belirlerken baktıkları kriterleri sıralayan Yalçın, "Tüm siyasi partiler, bazı kriterlere göre belediye başkan adaylarını belirlerler. Artık kalıplaşmış ve özümsenmiş olan 'arazi sahibi olmalı, çuvalla parası olmalı, tanınan birisi yada aşireti olması, arkasında 5-10 bin adamı olması' gibi kriterler var. Birçok siyasi parti de bu kriterler var. Maalesef bölgenin tamamında bu durum var. Özellikle Urfa ve ilçelerin tamamında çok yoğun olarak bunu hissetmişizdir. HÜDAPAR olarak, bu kriterleri bu geleneği ters düz edeceğiz. Başkan adaylarımızı belirlerken, 'aşiret, çuval ve adam' gibi kriterlere bakmadık" diye konuştuk.

Yalçın, belediye başkan adaylarını belirlemek için baktıkları kriterleri ve izledikleri yolu şöyle anlattı:

"Bizim kriterimiz, evvela 'Allah'a iman' dedik. İmanlı ve Allah'tan korkan insanlarla yola çıkmak istedik. Belediye başkan adaylarımızı belirlerken, cesaretli, ferasetli ve liyakat sahibi olsun istedik. Halka yalan söylememeli ve emin olmalıdırlar. 'Geçmişindeki yaşantı geleceğin teminatı olsun' dedik. Bu konuların üzerinde durduk, isimleri ciddi manada araştırdık. Toplantılar, görüşmeler yaptık. Bu çerçevede belediye başkan adaylarımızı ilan ediyoruz. Biz inanıyoruz ki belediye başkan adaylarımız, halkın emaneti olan belediyelere ihanet etmeyecektir. Verdikleri sözün arkasında duracaklarına güvenimiz tam. Çiçeği burnunda 1 yıl gibi kısa süre önce kurulan bir partiyiz ama bu halkı hizmet konusunda çok da yeni bir yapı değiliz."

17 ARALIK OPERASYONU

17 Aralık operasyonu olarak kamuoyunda bilinen olayları da değerlendiren Yalçın, "Sanki yolsuzluk yeni başlamış gibi, 2 yıldır bu yolsuzluk varmış gibi bir tavır takınılıyor. TürkiyeCumhuriyeti'nde bugüne kadar hangi siyasi parti, yönetim iktidara gelmiş ise yolsuzluğun yapılmadığı bir dönem oldu mu? Biz halkın içerisinden gelen insanlarız. Biz bunları bilmiyor muyuz? Kendi şehrimiz de yolsuzluğun hangi hat safhaya ulaştığını biz bilmiyor muyuz? Belediyesinden adliyelerinden tutun, kurum müdürlerinden milletvekillerinden bakanına kadar. Bunların ortaya çıkarılması için, dur demek illa birilerinin menfaatlerinin ters düşmesi mi gerekiyordu. Birileri bu halka, halkın emanetine ihanet ediyor. Hür Dava Partisi, hür kadroları ile bu geleneği yıkacaktır" ifadelerini kullandı.

HARUN-KARUN BENZETMESİ

Yalçın, bugüne kadar ki belediye başkanlarının Harun olarak seçimi kazandığını, Karun olarak ise görev süresini doldurduğunu ileri sürdü. Yalçın, şöyle devam etti:

"Belediyeyi yönetmek, ağalıkla, parayla olmaz. Belediyenin başına gelenler, Harun olarak geliyorlar, çıkarken Karun olarak çıkıyorlar. Biz bunu biliyoruz. Peki, bu nasıl Karunlaşıyor. Belediyeden aldığı maaşla mı Karunlaşıyor. Belediyeden aldığı maaşla mı Karunlaşıyor. Hayır. Biz yıllardır bunu biliyoruz."

Diğer belediye başkanları adına konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan AdayıEmin Güneş ise parti olarak şeytanın iktidarını yıkmaya talip olduklarını söyledi.

Cumhuriyet'in kurulduğu dönemden itibaren ülkede şeytanın temel ilkeleri olarak değerlendirdiği içki, kumar, fuhuş ve faizin devlet güvencesinde tutulduğunu belirten Güneş, "İnsanlık tarihi boyunca ülkeler en fazla iki parti tarafından yönetilmiştir. Bir Allah'ın taraftarı olanların parti, diğeri de şeytanın taraftarlarının olduğu partidir. O ülkede şeytanın temel ilkeleri, devletin teminatı altındaysa, o ülkedeki iktidar olan parti şeytanın partisidir. Şeytanın temel ilkeleri, içki, kumar, fuhuş ve faizdir. Faiz devletin güvencesi altında, içki devletin teminatı altında. Bir ara kendi tekeline almıştı, 'milleti ancak ben sarhoş ederim' der gibi. Kumar deseniz, ülkenin 3 milli müessesesi var. Biri Milli Savunma, Milli Eğitim ve Milli Piyango. Fuhuş konusunda devlet, vesika, ruhsat vererek, fuhuş yaptırabiliyor. Neyin peşine düşüyor, vergi kaçmasın yeter. Vergi Haftası'nda Diyanet İşleri afişler asar, 'vergilendirilmiş kazanç kutsaldır' yazar. Fuhuştan kazanılan paranın, vergisi verildiği için kutsallaştığı bir ülkede yaşıyoruz. Asıl yıkmak istediğimiz iktidar, şeytanın iktidarıdır. Bizim partimiz illa iktidarı olsun hevesli değiliz. İyilik iktidar olsun, şeytanın düzeni yıkılsın' peşindeyiz. Bu sadece bizim tekelinde değil. Birçok insanın bu işlerden rahatsız olduğunu biliyoruz. Başka partilerde de iyilikten yana olan insanlar vardır. Biz bunlarla yarış halindeyiz" diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık