Ana Sayfa Siyaset "HÜKÜMET BİZİ GÖZALTINA ALSIN"

"HÜKÜMET BİZİ GÖZALTINA ALSIN"

Kışanak parti grubunda yaptığı konuşmada Meclis'e özgürlük adına mücadele etmek için geldiklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2011 Salı 14:32
Kışanak'ın konuşmasından satır başları; Yeni güne büyük bir operasyonla uyandıklarını Türkiye'nin dört bir yerinde gözaltılar başlatıldığını AKP polisinin kürt avına çıktığını söyledi.

"KÜRT GENÇLERİ BU SÖZLERLE BÜYÜYOR" AKP listeyi verdi polis operasyona başladı. Seyit Rıza "ben sizin hilelerinizi çözemedim bu bana ders olsun, ama ben de sizin önünüzde diz çözmedim bu da size dert olsun" demiştir. Başbakan bilsinki Kürt gençleri bu sözlerle büyüyor.

Biz bu hileler ve yalanlarla başa çıkamak için dersimizi aldık. 3 bin değil 10 bin kişi de alsa bu halk diz çökmeyecek geri adım atmayacaktır.

"HÜKÜMET BİZİ GÖZALTINA ALSIN" Hükümet kimseyi tehdit etmesin, bizi tehdit etmesin gözaltına alacaksa buradayız gelsin bizi gözaltına alsın.

Başbakan demokrasiyi bilmiyor bari demokrasi adına rol yap. Sen sana teslim olanlarla yürümeyi biliyorsun. onun dışındakilere baskı bu nereye kadar gidecek.

Bu halk direnerek bgünlere geldi bundan sonra da yoluna devam edecek.

Bundan sonra çok daha güçlü bir örgütlenme ile geleceği gitmeliyiz. Bunu yapmadığımız sürece bunun bedelini Türküyle Kürdüyle hepimiz ödeyeyeceğiz. Daha yakın geçmişte ödediğimiz bedeller ortada.

"SES ÇIKARTAN TERÖRİST OLARAK ALGILANIYOR" Biz Türkiye'nin sorunlarının demokratik çoğulcu bir anayasa ile çözüme ulaşacağı düşüncesindeyiz.

Yeni anayasanın konuşulduğu bu günlerde sokaklarda dağlarda insanlar ölüyor. Hergün siyasi soykırım operasyonları devam ediyor. Kamu emekçileri insan hakları savunananları operasyonların hedefi haline geldi.

Siyaset akademisi insan hakları derneği gibi her kesim temsilcisi tutuklanıp cezaevine atılıyor. Yasa öyle bir hale geldiki ağzını açılan ses çıkartan terörist olarak cezaevine atılabiliyor.

Demokrasi önündeki engeller kaldırılmadan yeni anayasa çalışmalarından sonuç almak imkansızdır.

"BDP'NİN İÇİNDE OLMADIĞI ANAYASA.." Demokrasi önündeki engeller kaldırılmadan sadece sözde tavırlarla birşey elde edilemez. sokakta çatışma dağlarda çatışma varken biz nasıl yeni bir anayasa yapılacağına inanalım.

BDP'nin içinde olmadığı hiçbir anayasa demokratik olmayacak hiçbir zaman toplumu temsil etmeyecektir.

Meclis açılır açılmaz önüne bir savaş tezkeresi konmaktadır. Bugüne kadar tezkerelerin ne işe yarayıp yaramadığını herkes biliyor. Daha meclis açılmadan savaş kararı alacak bir zorlamaya getirmek tüm demokrasi çabalarına darbe vuracaktır.

Sınır ötesi operasyondan geriye yüzlerce genç çocuk yaşlı yaralı ve ölüler kalıyor.

Savaşa karşı sokakta herkes net bir tutum almalı ve tavır koymalıdır.

"CANI YANAN OPERASYONLARI YAPMAZ" Başbakan canım yanıyor diyor, canı yanan bu operasyonları yapmaz. sınır ötesi harekat yapmaz. Başbakan bu sorun savaşla çözülmez desin, ben kanı bir hafta içinde durdurum diyen Öcalan var Erdoğan, buna silahla cevap verdi.

Başbakan yasalara insan haklarına aykırı İmralı ile görüşmeleri yasaklattı. Kendi yakınları dahi görüşemiyor. Bunu tecrit kelimesini bile aşan tecrit bir durum var Rehine muamelesi yapılıyor.

ensonhaber.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yavuz: 11 Nisan Projesinde Basiretsizlik Sergilendi

Yavuz: 11 Nisan Projesinde Basiretsizlik Sergilendi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık