Ana Sayfa Urfa Haberleri HZ. MUHAMMED'İN AİLE HAYATI KONFERANSI

HZ. MUHAMMED'İN AİLE HAYATI KONFERANSI

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Siverek İlim ve Kültür Derneği tarafından Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle 'Hz. Muhammed ve Aile Hayatı' konulu konferans düzenlendi.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2014 Pazar 05:37
HZ. MUHAMMED'İN AİLE HAYATI KONFERANSI

Siverek İlim ve Kültür Derneği tarafından, Eyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezi'nde, saat 20.00'de, "Hz. Muhammed (SAV) ve Aile Hayatı" konulu konferans düzenlendi. Konferansa, Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz ve Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yapıcı, Siverek Müftüsü Ahmet Hilmi Yazar, Stk temsilcileri ve halk katıldı. Program okunan Kur'anı Kerim tilaveti ile başladı. Programa konuşmacı olarak katılan Eğitimci-Yazar Vehbi Vakkasoğlu, peygamber efendimizin tüm insanlığa örnek olan aile hayatına değindi.

Konuşmasında evlilik ve aile hayatıyla ilgili tespitlerde bulunan Vakkasoğlu, mutluluğun formülünün eşlerin birbirini sadece Allah için sevmeleri olduğunu söyledi.

Katılımın yüksek olduğu konferans bitiminde Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Vehbi Vakkasoğlu'na Siverek hatırası olarak Karakeçi halısı hediye etti.

Program okunan Hadis-i şeriflerle son buldu.

Program sonunda Eğitimci-Yazar Vehbi Vakkasoğlu konferans salonunda kurulan stantta okurları için kitaplarını imzaladı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık